آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ , Friday 3 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79436
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  نیروهای کُرد سوریه با پشتیبانی ائتلاف آمریکایی امروز در ادامه عملیات آزادسازی رقه موفق به پیشروی در ۲ محله شهر شدند.

  نبرد شدید در عملیات آزادسازی «رقه» ادامه دارد

  اوای شمال/نیروهای دموکراتیک سوریه که بیش از ۱۲ روز است عملیات آزادسازی رقه را آغاز کرده‌اند، عملیات خود را از شرق و غرب شهر ادامه دادند. به گزارش منابع محلی کُردی نیروهای دموکراتیک امروز در دو محله «البرید» و «حطین» در غرب شهر پیشروی کردند و موفق شدند گذرگاه‌هایی امن برای خروج مردم ایجاد کنند. […]

  اوای شمال/نیروهای دموکراتیک سوریه که بیش از ۱۲ روز است عملیات آزادسازی رقه را آغاز کرده‌اند، عملیات خود را از شرق و غرب شهر ادامه دادند.

  به گزارش منابع محلی کُردی نیروهای دموکراتیک امروز در دو محله «البرید» و «حطین» در غرب شهر پیشروی کردند و موفق شدند گذرگاه‌هایی امن برای خروج مردم ایجاد کنند.

  برخی منابع کُردی در صفحات فیس‌بوک خود نوشتند که نیروها موفق شده‌اند امروز دهها نفر از مردم و غیرنظامی‌ها را از برخی محلات غربی شهر که شاهد درگیری شدید است،‌ خارج کنند.

  درگیری‌ها در محلات «البرید»، «حطین»، «البیاطره»، «القادسیه» و محلات مجاور آن از دیروز آغاز شده و بشدت ادامه دارد.

  حی البرید و حطین در غرب شهر از دیروز شاهد نبردی شدید است. برخی منابع آن را «وحشیانه» توصیف کرده‌اند که بر اثر آن ۳۸ نیروی داعش تاکنون کشته شده‌اند.

  نیروهای کرد، از امروز نیز وارد محله قادسیه در غرب شهر شده‌اند. هم‌اکنون درگیری‌ها در چهار محله در دو جبهه شرق و غرب متمرکز است.

  محله البیاطره در شرق شهر نیز شاهد درگیری شدیدی است که از دیشب آغاز شده و تا صبح امروز ادامه داشت. تعداد کشته‌های دو طرف در این محور نیز زیاد گزارش شده است. یکی از کشته‌شدگان نیروهای کُرد در این محور، یک زن است.

  داعش در محور غربی شهر از دیروز تاکنون با دو خودرو بمب‌گذاری و دو موتورسیکلت بمبگذاری شده به خط مقدم حمله ور شد اما نیروهای کردی قبل از رسیدنشان به مقصد آنان را منهدم کردند.

  اندازه بزرگتر اینجا  

  اندازه بزرگ‌تر اینجا  

   

  برچسب ها :

  نظرات