آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 27 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79363
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  ساخت اولین نیروگاه اتمی ترکیه توسط یک شرکت روسی در سال 2018 کلید می‌خورد.

  آغاز ساخت اولین نیروگاه اتمی ترکیه در سال ۲۰۱۸

  شرکت مهندسی هسته‌ای روسی «روس‌اتم» اعلام کرد کار ساخت اولین پروژه نیروگاه هسته‌ای برق در ترکیه را سال بعد (۲۰۱۸) آغاز خواهد کرد. به نوشته خبرگزاری «تاس» پروژه نیروگاه اتمی «آک‌کویو» به ارزش ۲۰ میلیارد دلار شامل ساخت ۴ واحد قدرت با راکتورهای  VVER-1200 و ظرفیت کلی تولید برق به میزان ۴۸۰۰ مگاوات در استان […]

  شرکت مهندسی هسته‌ای روسی «روس‌اتم» اعلام کرد کار ساخت اولین پروژه نیروگاه هسته‌ای برق در ترکیه را سال بعد (۲۰۱۸) آغاز خواهد کرد.

  به نوشته خبرگزاری «تاس» پروژه نیروگاه اتمی «آک‌کویو» به ارزش ۲۰ میلیارد دلار شامل ساخت ۴ واحد قدرت با راکتورهای  VVER-1200 و ظرفیت کلی تولید برق به میزان ۴۸۰۰ مگاوات در استان جنوبی «مرسین» می‌باشد.

  اولین نیروگاه اتمی ترکیه توسط شرکت هسته‌ای آک‌کویو – زیرمجموعه شرکت بین‌المللی روس‌اتم در ترکیه – ساخته خواهد شد.

  اداره تنظیم بازار انرژی ترکیه (EMRA) روز پنجشنبه حق تولید برق از این نیروگاه را برای ۴۹ سال به شرکت آک‌کویو داد.

  با اینکه تاریخ این گواهی حق استفاده از ۱۵ ژوئن ۲۰۱۷ آغاز می‌شود اما ساخت‌وساز اصلی این نیروگاه در مارس ۲۰۱۸ و بعد از اینکه شرکت روس‌اتم تاییدیه اصلی را دریافت کرد، کلید می‌خورد.

  در بیانیه این شرکت همچنین آمده است: «طبق توافقات بین دولتی (مسکو – آنکارا) اولین واحد (قدرت) این نیروگاه کمتر از ۷ سال بعد از زمانی که طرف ترکیه‌ای تمام مجوزهای لازم را صادر کرد، آماده خواهد شد.»

  آنکارا و مسکو در سال ۲۰۱۰ توافق بیان دولتی درخصوص همکاری برای ساخت و عملیاتی کردن اولین نیروگاه هسته‌ای ترکیه را امضا کردند.

   

  برچسب ها :

  نظرات