آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , Friday 10 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79314
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  پاسخ صریح و قاطع به درشت‌گویی سران آمریکا ضروری است/ رجزخوانی دشمنان به ایجاد وحدت بیشتر جامعه کمک می‌کند

  خطیب جمعه محمودآباد با اشاره به سخنان سخیف و بی‌شرمانه وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص تغییر در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: مسؤولان باید پاسخ صریح و قاطه به این درشت‌گویی بدهند.

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داود موسوی امام جمعه محمودآباد در خطبه‌های امروز نماز جمعه اظهارکرد: اقدامات خصمانه شیطان بزرگ بر علیه انقلاب اسلامی از حد و اندازه گذشته و مصوبات پیاپی کنگره و سنای آمریکا همه و همه نشان از برنامه‌ریزی دشمن غدار دارد.

  وی افزود: همانگونه که امام(ره) و رهبری مرتب بر آن تاکید داشتند که به آمریکا نمی‌توان اعتماد کرد و استکبار جهانی جزء به حذف ما و سرنگونی نظام اسلامی رضایت ندارد.
  موسوی خاطرنشان کرد: سخنان سخیف و بی‌شرمانه وزیر امور خارجه آمریکا که اعلام کرد برنامه آمریکا تغییر نظام و کمک به نیروهای مناسب در داخل برای تحقق این مهم بوده که پاسخ صریح و قاطع به این درشت‌گویی لازم و ضروری است.

  امام جمعه محمودآباد تاکید کرد: باید به وزیر امور خارجه آمریکا گفت در این ۳۸ سال از عمر انقلاب اسلامی توطئه‌ها و فتنه‌های مختلفی برعلیه ما شده که بعضی به اندازه یک جنگ بوده و نتوانسته بر اراده این ملت و استحکام نظام خللی وارد کند و این رجزخوانی‌های دشمنان قطعا موجب افزایش آمادگی‌های داخلی شده که بایستی برنامه‌های آمریکا در منطقه بصورت جدی مورد تعقیب قرار گیرد.

  موسوی درباره اوضاع در سوریه و عراق گفت: تحولات میدانی در نبرد با تروریست‌های مورد حمایت آمریکا و عوامل منطقه‌ای آنان در سوریه و عراق به سرعت به نفع این دو کشور و همپیمانان آنان در حال تغییر بوده که این تحولات نامتناسب با شرایط موجود تشخیص داده شده که جبهه همتایان تکفیری‌ها و داعش را سخت برآشفته کرده است.

  وی افزود: قطعا باید در مقاطع آینده شاهد تحرکات جدی‌تری آنان در منطقه بود که باید کشورهای درگیر و دوستان منطقه‌ای آنان با مدیریت دقیق صحنه با استفاده از سرعت غافلگیری و بهره‌برداری از درهم ریختگی اردوگاه تروریست‌ها ضربات نهایی و کاری‌تر برای تسلط بر آنها در دستور کار قرار گیرد.

  امام جمعه محمودآباد به سخنرانی مقام معظم رهبری در بین کارگزاران نظام اشاره و عنوان کرد: این سخنان مجموعه‌ای از اهداف و راهبردهای مهم و اساسی را شامل بوده که قطعا عمل به تحقق این توصیه‌ها و فرامین ضامن بقای کشور و استمرار مسیر مقدس انقلاب اسلامی است که وظیفه همه ماست با مرور این منشور همه شمول به وظایف‌مان بهتر از گذشته عمل کنیم.

  این مسوول با اشاره به بیانات رهبری در خصوص انتخابات گفت: واقعیت انتخابات رای به نظام و سازوکار قانون اساسی کشور است و فضای جدید همکاری،کار و تلاش بعد از انتخابات باید شروع شود که با مدیریت فرصت‌ها و تهدید‌ها و استفاده از تجربیات همه و وحدت ملی به آمریکا نبایستی اعتماد کرد.

  وی ادامه داد: ارتباط با خداوند و تلاش صادقانه و مومنانه و حذف بگومگوها و پرهیز از تقسیم کردن مردم از دیگر بیانات رهبری بوده و فرمودند که همه باید به مسوولین کمک کنید و مسوولین هم رعایت حال مردم را بکنند.

  موسوی افزود: منافع ملی آن زمانی واقعی است که با آرمان ملت در تعارض نباشد و منافع تخیلی نباید جایگزین منافع ملی و هویت ملی مثل مسلمان بودن و انقلابی بودن که جزئ تاریخ ملت ماست،شود.

  امام جمعه محمودآباد در ادامه به فرازهای دیگری از سخنان رهبری اشاره کرده و گفت: وقتی دشمن با وقاحت در مقابل شما ایستاده نباید حرفی زد و کاری کرد که دشمن حمل بر ضعف شما کند و آمریکایی‌ها دنبال تحمیل هنجارهای منطقه‌ای خود هستند زیرا آنها با داعش کنترل نشده مخالفند ولی حامی داعش کنترل شده هستند.

  وی افزود: مسوولان باید با دشمن خارجی و عوامل داخلی آن فاصله‌گذاری جدی کنند و آمریکا برای حذف عناصر اقتدار کشور مثل سپاه و نیروی قدس تلاش می‌کند باید برعکس دشمن،سپاه و بسیج و نیروهای حزب الهی را تقویت کرد.

  موسوی یادآورشد: حرف اقتصادی زیادی زده‌ایم اکنون باید وارد عمل شد و نقشه راه جامع و کامل را اجرا کرد و فضای مجازی تاثیر گذار در کشور است که سبب ایجاد بهمنی از مسائل ضد ارزشی و مسائل درست و نادرست بر فضای ذهنی جامعه وارد می‌شود که لزوم تشکیل شبکه ملی اطلاعات را بیشتر روشن می‌کند.

  امام جمعه محمودآباد در پایان درباره سخنان رهبری به کارگزاران نظام گفت: بسیاری از مسائل ما با آمریکا اصلا قابل حل نیست چون آنها با اصل نظام جمهوری اسلامی مخالفند و انقلاب اسلامی نمی‌گذارد امکانات و منابع فراوان کشور از گلوی آنها پایین رود و با رژیم صهیونیستی که مغز تروریسم در منطقه هست مخالف می‌باشد.

  برچسب ها :

  نظرات