آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ , Friday 19 July 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 7931
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۶:۰۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  اعتبارسیاسی داخلی و خارجی آمریکا از بین رفته است

  آوای شمال/ به گزارش مهر، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: شاید ۳۵ سال پیش آمریکا کشور قدرتمند و ثروتمندی بود اما در حال حاضر با بحران های اقتصادی روبرو است و قدرت نظامی آن نیز افول کرده است. […]

  آوای شمال/ به گزارش مهر، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: شاید ۳۵ سال پیش آمریکا کشور قدرتمند و ثروتمندی بود اما در حال حاضر با بحران های اقتصادی روبرو است و قدرت نظامی آن نیز افول کرده است.

  وی با بیان اینکه آمریکای امروزی با آمریکای ۳۵ سال گذشته قابل قیاس نیست، ادامه داد: شاید ۳۵ سال پیش فرهنگ آمریکایی ها بر اکثر نقاط جهان حاکم بود و قدرت نظامی این کشور در جهان غالب بود اما در حال حاضر مشاهده می کنید که در سراسر جهان فریاد مرگ بر آمریکا طنین انداز است.

  وی با بیان اینکه آمریکایی ها سعی کرده اند همه مغزهای کشورهای دنیا را بربایند افزود: با این وجود این کشور به عنوان یک کشور ثروتمند و پیشرفته، قدرت خود را از دست داده است.

  وی با اشاره به اینکه مدیریت کلان در جمهوری اسلامی طی مدت مذکور به مراتب بهتر از مدیریت کلان در آمریکا بوده است، ادامه داد: در طول این مدت رشد آمریکا در پنج شاخص روند نزولی داشته این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران در این شاخص ها رشد صعودی داشته است.

  این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: امروز شاهد هستیم که اسرائیل برای تامین امنیت خود مجبور به هزینه های گزاف است و با وجود هزینه های بی شمار اما هیچ موقعیت یا اعتباری در منطقه کسب نکرده است اما در مقابل جمهوری اسلامی ایران بدون هیچ هزینه ای به اعتباری جهانی دست یافته است.

  وی یادآور شد در حال حاضر مدیریت کلان در ایران اسلامی از مدیریت آمریکایی بسیار موفق تر عمل کرده است و این موفقیت ها نشات گرفته از وعده‌های الهی است که امروز می‌توان با چشم آنها را مشاهده کرد.

  اسلام هراسی دشمن موجب معرفی اسلام واقعی شد

  معاون سیاسی فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه اقدامات دشمن در راستای ایجاد اسلام هراسی در نهایت به سود اسلام خاتمه یافت بیان کرد: استکبار با حمایت از گروه های تروریستی سعی داشت تا مردم جهان را از گرایش به اسلام بازدارد اما این موضوع موجب شد تا تفاوت اسلام واقعی از اسلام آمریکایی برای مردم جهان نمایان شود.

  حجت الاسلام پناهیان ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی موجب ایجاد موج اسلام گرایی و بیداری اسلامی در جهان شد و لذا دشمنان اسلام سعی کردند تا از ابتدای پیروزی انقلاب با فشارهای سیاسی، تحریم های اقتصادی، جنگ و ترور از این موج اسلام گرایی جلوگیری کنند.

  وی با بیان اینکه حضرت امام  خمینی(ره) آرزو داشت این انقلاب فراگیر شود ادامه داد: دشمنان اسلام برای مقابله با این هدف جریان تروریسم را شکل دادند که آنچه حاصل شد فراگیر شدن انقلاب اسلامی در جهان بدون هیچ هزینه بود.

  وی ادامه داد: پیروزی شیعیان یمن در راهبردی ترین نقطه جهان یکی از اتفاقات مبارک و منتج از انقلاب اسلامی ایران است که این اتفاق در دهه فجر معنای زیادی دارد.

  وی افزود: خوار و ذلیل شدن دشمنان ما  و شکست های مستمر استکبار در نقشه ها و توطئه بر علیه جمهوری اسلامی ایران  و جذب هر چه بیشتر به اسلام و انقلاب اسلامی همگی از برکات اخلاص و حرکت در راه خدا است.

  قیام برای خداوند نتیجه اش پیروزی است

  حجت الاسلام پناهیان همچنین با بیان اینکه قیام در راه خدا نتیجه اش پیروزی است ادامه داد: خداوند اعمال کسانی را که با اخلاص و برای خدا کار نمی‌کنند از میان برمیدارد.

   وی با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) نیز با همین اعتقاد و در راه خداوند انقلاب کردند، افزود: بر همین اساس خداوند پیروزی و عزت را به مردم ایران عطا فرمودند.

  وی با تاکید بر اینکه بدون توجه و رضای خدا نتیجه ای به جز نابودی حاصل نمی شود، افزود: اگر اداره یک کشور به خدا واگذار شود همه مشکلات و دشمنی های دشمنان در نهایت به نفع مردم تمام می شود.

  وی افزود: رهبر انقلاب در نخستین سخنرانی بعد از رحلت امام فرمودند اگر امام از میان ما رفته است اما دست خدا بالای سر ما است.

  پناهیان خاطرنشان کرد: اگر مسئولی کاری را تنها برای رای مردم انجام دهد حاصلی ندارد زیرا مردم هر چه قدر هم خوب باشند جای خدا را نمی‌گیرند و لذا باید به خاطر خدا کار کرد.

  وی یادآور شد: افراد سیاسی که بخاطر خدا قدم و قلم نزنند به طور حتم نابود می‌شوند و اثری از آنها در تاریخ باقی نخواهد ماند.

  برچسب ها :

  نظرات