آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 21 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 7925
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۵:۵۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی > فرهنگی
 •   

  نامه رهبر ایران نشانه درک صحیح از اوضاع جهانی / انقلاب ایران با هیچ انقلابی قابل مقایسه نیست

  آوای شمال/ این تحلیلگر سیاسی در گفت وگو با ˈایرنا ˈ، نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا را برخاسته از درک صحیح ایشان نسبت به اوضاع جامعه جهانی، توصیف کرد و افزود: درحال حاضر بسیاری از جوانان غربی ضمن داشتن سووالات زیادی درخصوص تفکرات لیبرالیستی، نسبت به سیاست های دولت های غربی […]

  آوای شمال/ این تحلیلگر سیاسی در گفت وگو با ˈایرنا ˈ، نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا را برخاسته از درک صحیح ایشان نسبت به اوضاع جامعه جهانی، توصیف کرد و افزود: درحال حاضر بسیاری از جوانان غربی ضمن داشتن سووالات زیادی درخصوص تفکرات لیبرالیستی، نسبت به سیاست های دولت های غربی و نیز رژیم صهیونیستی موضعی مخالف دارند.

  وی افزود: مردمی که در یونان به حزب ˈسیریزاˈحزب مخالف سیاست های ریاضتی رای دادند، مردمی که در اسپانیا علیه سیاست های ریاضتی تظاهرات کردند و یا مردمی که درخیابان های آمریکا علیه کشته شدن جوانان سیاه پوست توسط پلیس های سفید پوست، اعتراض کردند، همه متحدان طبیعی هستند که علیه سلطه گرایی مبارزه می کنند.

  این تحلیلگر سیاسی با اشاره به ویژگی های انقلاب اسلامی گفت: من فکر می کنم انقلاب ایران در سال ۵۷ انقلابی عظیم بود که قابل مقایسه با هیچ انقلابی از جمله انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹ میلادی و یا انقلاب روسیه در سال ۱۹۱۷ نیست.

  وی یادآور شد: در جریان انقلاب ایران، میلیون ها نفرعلیه رژیم شاه تظاهرات کردند و لذا این واقعیت را باید گفته شود که این انقلاب، انقلابی محبوب بود و نه حرکت توطئه گرانه علیه رژیم حاکم که توسط قشر خاصی برای دفاع از عقایدشان صورت گرفته باشد.

  ˈبمبریˈ غرب را متهم به انکار واقعیت های انقلاب اسلامی کرد و تصریح نمود: این یک قیام محبوب بود که در آن بسیاری از مردم به پا خاستند، اعتصاب کردند و از جان گذشتگی نشان دادند و این واقعیتی است که باید در تمام دنیا مطرح شود.

  این تحلیلگر سیاسی درخصوص تاثیرات و تبعات جهانی انقلاب اسلامی گفت: ما نمی توانیم ضربه ای که سقوط رژیم شاه به غرب زد را نادیده بگیریم ، ایران و رژیم صهیونیستی در آن زمان متحدین اصلی غرب به شمار می رفتند و حتی ستاد منطقه ای سازمان ˈسیا ˈ در تهران بود و به همین دلیل، انقلاب اسلامی ایران ضربه ای به غرب محسوب می شود.

  این تحلیلگر سیاسی در بیان جایگاه انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران مخالفت خود را با امپریالیسم نشان داده است که نمونه آن را در قضیه فلسطین شاهد هستیم و این در حالی است که کشورهای عربی در عمل و واقعیت از آن حمایت نمی کند.

  وی درخصوص شخصیت حضرت امام (ره) و نقش سترگ ایشان در پیشبرد انقلاب سال ۵۷ گفت: امام خمینی (ره) با سایر رهبران کشور هایی که انقلاب کردند، تفاوت زیادی دارد، امام خمینی (ره) بصیرت داشت و بیشتر از آن، دیدگاه راهبردی و تاکتیکی او نسبت به موضوعات قابل تامل بود.

  وی گفت: امام خمینی (ره) در جریان مراسم خاکسپاری ˈبابی سندزˈ – مبارز ایرلندی و عضو ارتش آزادی خواه ایرلند – نماینده ویژه خود را به ˈبلفاستˈ اعزام می کند که غرب از این رویکرد استقبال نکرد.

  این روزنامه نگار و تحلیل گر انگلیسی در همین حال افزود: متاسفانه اظهارات غیرمنطقی علیه ایران بسیار زیاد است و چه بخواهید، چه نخواهید طرفدارانی هم دارد.

  کریس بمبری در کنفرانسی که اخیرا در لندن و با عنوانˈ ایران در جهان آشفته: امیدهای جدید، چالش های قدیمیˈ برگزار شد با اشاره به دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی و تاثیر آن بر جهان، خصوصا بر کشورهای اسلامی خاطر نشان کرده بود : غرب باید جایگاه جمهوری اسلامی ایران ، تمدن آن و انقلاب اسلامی را به رسمیت بشناسد.

  وی به خصلت جنگ طلبانه آمریکا و تلاش آن برای ایجاد نا آرامی در کشورهای منطقه خاورمیانه اشاره نمود و افزود: این در حالی است که ایران پس از انقلاب سال ۵۷، سیاست خارجی اش مبتنی بر تنش زدایی و ایجاد آرامش در منطقه بوده است.

  برچسب ها :

  نظرات