آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 7922
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۳ - ۰۵:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > ایران و جهان > سیاسی
 •   

  حماس: فضای کافی برای نزدیکی همزمان ما به ایران و عربستان وجود دارد

  آوای شمال/ «حسام بدران» یکی از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» اعلام کرد این جنبش امیدوار است «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه جدید عربستان بیشتر از فلسطین حمایت کند. بدران در گفت‌وگویی با شبکه آمریکایی «المانیتور» گفت: حماس امید دارد که ملک سلمان سیاست حمایتگرایانه بیشتری از فلسطین ترسیم کند زیرا سیاست سعودی همواره […]

  آوای شمال/ «حسام بدران» یکی از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» اعلام کرد این جنبش امیدوار است «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه جدید عربستان بیشتر از فلسطین حمایت کند.

  بدران در گفت‌وگویی با شبکه آمریکایی «المانیتور» گفت: حماس امید دارد که ملک سلمان سیاست حمایتگرایانه بیشتری از فلسطین ترسیم کند زیرا سیاست سعودی همواره بر تحقق چشم‌اندازهای ملت ما و مسأله فلسطین استوار بوده است.

  وی افزود: همچنین حماس امیدوار است عربستان در دوره جدید نقشی مثبت برای کاستن از محاصره غزه ایفا کند زیرا این کشور امکانات ایفای نقش در این زمینه را داراست.

  بدران در خصوص روابط حماس با مصر گفت: شکی نیست که روابط حماس با مصر به صورتی نیست که ما خواهان آن هستیم. ما بارها خواسته‌ایم که اتفاقات داخلی مصر را به حماس ارتباط ندهد (اما این اتفاق نیفتاد). ما از هرگونه تحرکات سعودی که در بهبود روابط حماس با تمامی اطراف موثر باشد، استقبال می‌کنیم.

  اما وی درباره روابط حماس با ایران نیز اعلام کرد: حماس در روابط منطقه‌ای قصد ندارد به یک کشور، علیه منافع کشوری دیگر نزدیک شود و برقراری رابطه با ایران را به حساب عربستان سعودی نمی‌خواهد. حماس از منطق محورهای با او یا علیه او به دور است و از هر رابطه‌ای که به طرح سیاسی و ملی‌اش خدمت کند، استقبال می‌کند.

  وی افزود که اعتقاد دارد فضای کافی برای نزدیکی همزمان حماس با ایران و عربستان وجود دارد زیرا مسأله فلسطین نیاز به تجمیع تمام طرف‌های منطقه‌ای حول محور آن دارد؛ حال حتی اگر اختلاف‌هایی در پرونده‌های دیگر منطقه‌ای میان کشورها وجود داشته باشد و حماس امید به حمایت بیشتر تهران و ریاض و دیگر کشورها از ملت فلسطنی دارد.

  این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که حماس پس از جنگ اخیر غزه (۲۰۱۴) عملا سعی کرد خود را به ایران و به طور کل به محور مقاومت نزدیک کند و به صورت علنی از حمایت‌های ایران تشکر کرد و چند ماهی است نیز سفر نزدیک و احتمالی «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی این جنبش به تهران محل گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای واقع شده است.

  برچسب ها :

  نظرات