آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 9 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79207
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران گفت: دریا از بعد از ظهر فردا مواج شده و تا هفته آینده برای شنا توصیه نمی‌شود.

  دریای مازندران تا شنبه هفته آینده مواج است

  آوای شمال/براساس آخرین گزارش بویه‌های هواشناسی مستقر در دریای مازندران در حال حاضر بیشینه ارتفاع موج در مناطق بندر امیرآباد و بندر نوشهر به ترتیب برابر ۱۴۰ و ۱۲۰ سانتی‌متر است. وی با بیان اینکه براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی جوی و دریایی از عصر امروز شاهد کاهش موقتی ارتفاع […]

  آوای شمال/براساس آخرین گزارش بویه‌های هواشناسی مستقر در دریای مازندران در حال حاضر بیشینه ارتفاع موج در مناطق بندر امیرآباد و بندر نوشهر به ترتیب برابر ۱۴۰ و ۱۲۰ سانتی‌متر است.

  وی با بیان اینکه براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی جوی و دریایی از عصر امروز شاهد کاهش موقتی ارتفاع موج خواهیم بود، اضافه کرد: از بعد از ظهر پنج‌شنبه با شروع وزش باد نسبتاً شدید و گاهی شدید از سمت شمال غربی مجدداً دریا مواج شده و این وضعیت تا شنبه همچنان ادامه خواهد داشت.

  رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران ادامه داد: از بعد از ظهر فردا بیشینه سرعت باد در فراساحل شرقی استان تا ۱۷ و در فراساحل شرقی تا ۱۵ متر بر ثانیه و در نزدیک سواحل غربی تا ۱۵ و در نزدیک سواحل غربی تا ۱۲ متر بر ثانیه برآورد می‌شود.

  این مسؤول یادآور شد: طی این مدت بیشینه ارتفاع موج در فراساحل به حدود ۲٫۵ و در نزدیک سواحل تا دو متر پیش‌بینی می‌شود.

  سلطانی در پایان با اعلام اینکه از بعد از ظهر فردا با آغاز وزش باد، به‌تدریج دریا مواج شده و تا روز شنبه، شنا توصیه نمی‌شود، گفت: دستگاه‌های اجرایی و دیگر فعالان دریایی نیز نسبت به این وضعیت کاملاً هوشیار باشند.

   

  برچسب ها :

  نظرات