آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 27 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79184
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  برخی از کاربران، برخورد جناحی برخی اصلاح‌طلبان در زمان آتش‌سوزی پلاسکو که خواستار استعفای شهردار تهران بودند را با نحوه برخورد مردم انگلیس با شهردار لندن هنگام سوختن برج گرنفل مقایسه کردند.

  «باقرخان» استعفا؛ «صادق‌خان» حمایت

  آوای شمال/روز گذشته مجتمع مسکونی ۲۴ طبقه به نام برج گرنفل در غرب لندن که اغلب ساکنان آن مسلمان بودند در آتش سوختند. «صادق خان» شهردار لندن در یک حساب توییتری این واقعه را یک حادثه بزرگ و مهم خواند. برخی رسانه‌های انگلیسی گزارش کردند که در حادثه آتش‌سوزی در مجتمع مسکونی غرب لندن، دستکم […]

  آوای شمال/روز گذشته مجتمع مسکونی ۲۴ طبقه به نام برج گرنفل در غرب لندن که اغلب ساکنان آن مسلمان بودند در آتش سوختند. «صادق خان» شهردار لندن در یک حساب توییتری این واقعه را یک حادثه بزرگ و مهم خواند.

  برخی رسانه‌های انگلیسی گزارش کردند که در حادثه آتش‌سوزی در مجتمع مسکونی غرب لندن، دستکم ۱۲ نفر تاکنون جان خود را از دست داده‌اند.

  این خبر به سرعت در صدر اخبار جهان قرار گرفت و حتی « GrenfellTower » در شبکه های اجتماعی نیز ترند(داغ) شد. همچنین این حادثه از آن جهت که از لحاظ ظاهری به ساختمان پلاسکو شباهت داشت، در شبکه های اجتماعی ایرانی نیز واکنش های بسیاری در پی داشت.

  برخی از کاربران فضای مجازی با مقایسه برخی رفتارها و هجمه ها به شهرداری تهران در زمان سوختن ساختمان پلاسکو پرداختند و برخی دیگر یاد شهدای حادثه پلاسکو را زنده کردند.

  در نخستین واکنش ها علی علیزاده کارشناس ساکن لندن در صفحه توئیترش نوشت: «در این لحظات اضطراری، حتی نژادپرستان و مسلمان ستیزان لندن خواهان استعفای فوری شهردار مسلمان نیستند. جناحی کردن بلافاصله پلاسکو شرم‌آور بود.»

  علی ملاقلی پور، کارگردان جوان(فرزند مرحوم رسول ملاقلی پور) به کنایه نوشت: شهردار تهران پاسخگو باشد . چرا نردبام های بلند کم بود ؟ چرا بمب های آتش خاموش کن نبود ؟ چرا با هلیکوپتر روی پشت بام آب نریختند ؟! چرا عکاس دستش نلرزیده ؟ حتما کار سپاه لندن است.

  سیدمحمود رضوی، تهیه کننده سینما هم این توئیت را منتشر کرد: گرنفل سوخت وشهرداری لندن هم مثل تهران هلی کوپتر آتش نشان ندارد آیا مخالفان شهردار لندن هم  لاشخورسیاسی می شوند وبرای او فحشنامه می نویسند؟

  صفحه توئیتر یک عدد عاشق سیاسی نوشت: آقای قالیباف، همتای لندنی شما، مدیریت شهری بلد نیست، من وقتی فیلم آتش سوزی گرنفیل لندن را دیدم انقدر احساس بدی بود که انگار خودم آتش گرفتم!

  ریحانه عسگری به تمجید از آتش نشان های ایرانی پرداخت: آتش‌نشانان لندنی از بیم فرو ریختن ساختمان برای نجات جان ها به داخل واردنشدند اما آتشنشانان ایرانی شجاعانه برای حفاظت از سرمایه مردم به ساختمان واردشدند.

  جنلی این توئیت را باز نشر داد: الان لاشخورهای سیاسی لندن دارن می گن ‏شهردار لندن استعفا استعفا

  صفحه نفس عمار نوشت: حیف که انتخابات تموم شده، وگرنه یه عده از اصلاح طلبا آتش سوزی برج گرنفیل لندن رو یه جوری ربطش می دادن به قالیباف!

  پویا طیبی نیز توئیت کرد: یه برج ۲۴ طبقه تو لندن سرنوشتی مشابه پلاسکو پیدا کرد، احتمالا الان اونجا هم یه عده دارن تحلیل میکنن که این آتش سوزی هم کار خودشونه.

  ‏ علیرضا کریمی از فعالان رسانه ای به مقایسه کاربری دو برج پرداخت: آتش‌‌سوزی گرنفل با آتش‌سوزی پلاسکو قابل قیاس نیست. پلاسکو محل تولید پوشاک و مملو از مواد آتش‌زا بود، گرنفل لندن اصلا چنین نیست.

  یکی از کاربران تیزبین با انتشار این پست به انتقاد از رفتار برخی از مردم در زمان حادثه پلاسکو پرداخت: یعنی الان تو لندن هم یه سری رفتن رو ماشین های امدادی و دارن می‌خندن و سلفی می‌گیرن، یه عده هم منتظرن ببینن برج کی می‌ریزه؟

  شهاب نوشت: منتظر توهم زدن روح الله زم و آمدنیوز در مورد نقش عوامل سپاه در آتش سوزی و تخریب ساختمان Grenfell لندن هستیم.

  فرید بهنود هم این توئیت را باز نشر داد: منتظر باشیم یکی بیاد بگه ‏یه رفیق تو وزارت اطلاعات دارم می گه این آتش سوزی برج لندن کار خودشونه ، می خوان حواس مردم و از شکست محافظه کارا پرت کنن.

  ابوذر نصر نوشت: بیچاره اصلاح طلب ها، چششون به صفحه مانیتور خشک شد، نه هلیکوپتر آب پاش، نه نردبان غول پیکر، آخه چه جوری دوباره به قالیباف حمله کنند؟

  ‏ مجید قربانی هم به نکته جالبی اشاره کرد:یکی ازنژادپرست ترین کشورا انگلیسه و الان می تونن به صادق خان مسلمان غیرانگلیسی حمله کنن اما ترجیح دادن تواین شرایط مثل بعضیا نباشن.

  حاج کاظم توئیت کرد: اصلاح طلبای عزیز ‏به قالیباف ربط داره، سپاه می خواسته مغازه هاشو تو پاساژهای لندن بفروشه، مشتری نداشته این برج رو آتیش زده.« #قالیباف_استعفا» بزنین سریع.

  ‏کاربر دیگری نوشت: فردوسی پور گفته بود هر کجای دنیا حادثه ای مثل پلاسکو اتفاق می فتاد کلی آدم برکنار می شدن و استعفا میدادن،خب ببینیم چند نفر تو لندن استعفا می دن!

  *روزنامه افکار

  مطلب فوق مربوط به سایر رسانه‌ها می‌باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات