آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 14 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79064
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  به تازگی عزت‌الله انتظامی و محمد علی کشاورز دو تن از بازیگران سینمای ایران با هم دیداری داشتند که بهانه آن هم یک دلتنگی ساده اما عمیق به وسعت چندین دهه رفاقت بود.

  همه چیز از یک دلتنگی ساده شروع شد/ «یادش بخیر چه زود گذشت» جمله‌ای بود که مدام شنیده می‌شد

  آوای شمال/به تازگی دو تن از بازیگران پیشکسوت سینمای ایران با هم دیداری داشتند که به دلیل محبوبیتی که در میان سینماگران و مردم دارا هستند به سرعت دیدارشان رسانه‌ای شد و شاید مخطبان‌شان علاقه‌مند باشند که بدانند محوریت این دو بازیگر ماندگار سینمای ایران عزت الله انتظامی و محمد علی کشاورز چه بوده است. […]

  آوای شمال/به تازگی دو تن از بازیگران پیشکسوت سینمای ایران با هم دیداری داشتند که به دلیل محبوبیتی که در میان سینماگران و مردم دارا هستند به سرعت دیدارشان رسانه‌ای شد و شاید مخطبان‌شان علاقه‌مند باشند که بدانند محوریت این دو بازیگر ماندگار سینمای ایران عزت الله انتظامی و محمد علی کشاورز چه بوده است.

  بهانه این دیدار یک دلتنگی ساده اما عمیق به وسعت چندین دهه آشنایی و رفاقت و همکاری بود. محمد علی‌ کشاورز بازیگری که در طول مدت کاری‌اش با بزرگان سینما کار کرد و نقش‌های ماندگاری را از خود به جای گذاشت. او تصمیم می‌گیرد با عزت الله انتظامی دیداری تازه کند و شاید کمی خاطره بازی؛ و مروری بر دهه‌هایی برای‌شان چون چشم بر هم زدنی گذشت.

  در این دیدار جمله «یادش بخیر چه زود گذشت» زیاد شنیده می‌شود. این دو بازیگر سینمای ایران که به قول پرویز پرستویی جزو پنج تن سینمای ایران محسوب می‌شوند که حالا در قاب ماندگار دیگری کنار هم قرار گرفتند و از اولین آشنایی‌شان با هم گفتند.

  از همکاری و خاطره‌های‌شان با اساتیدی چون زنده یاد علی حاتمی و حمید سمندریان حرف زدند. از نسلی گفتند که امروز برای فرزندان ایران زمین تبدیل به خاطره‌های ماندگار شده‌اند.

  محمد علی کشاورز از اولین روز آشنایی‌شان حرف زد زمانی که عزت الله انتظامی برای اجرای یک نمایش به همراه گروهش به اصفهان رفته بود و در آنجا با وی آشنا شده بود و این یک آشنایی تازه برای شروع رفاقتی بی حب و بغض و صمیمی بود. برای یادآؤری آن روز باید سالها و دهه‌ها به عقب رفت زمانی که دل‌ها نزدیک بود اگر چه مسافت‌ها دور.

  از نوع رفتار‌ها و احساسی که در آن زمان برای کارکردن داشتند گفتند و استاد انتظامی طبق صحبت‌های همیشگی‌اش بر انسان بودم و آدم بودن تاکید داشت و آن را تکرار می‌کرد و می‌گفت که در طول مدت حرفه خود باید سعی کنیم درست و مانند یک انسان و آدم واقعی زندگی و کار کنیم.

  خالق «پدر سالار» هم از مردانگی آن زمان می‌گفت و اشاره داشت که در آن دوره افراد به یک دیگر حسادتی نمی‌ورزیدند و تلاش می‌کرند که در یک کار به هم کمک کنند.

  از طرفی هم بازیگر نقش ماندگار «مشدی حسن» در فیلم سینمایی گاو دائما از نزدیکی دل‌ها و رفاقت‌‌‌‌های آن زمان صحبت می‌کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات