آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 30 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79025
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  نیروی هوایی آمریکا ناوگانی از جت‌های جنگنده اف-۳۵ را به دلیل نگرانی در مورد ذخیره اکسیژن خلبان برای مدت نامعلومی زمین گیر کرده است.

  جنگنده اف-۳۵ آمریکا بار دیگر زمین گیر شد

  کاپیتان مارک گرف سخنگوی این نیرو گفت که فعالیت این هواپیماهای پیشرفته بعد از آن در پایگاهی هوایی در آریزونا متوقف شد که علائم کمبود اکسیژن در خلبان ها ظاهر شد. شرکت لاکهید مارتین سازنده این جنگنده گفت هنوز قصد نمایش آن در نمایشگاه هوایی پاریس را دارد. مقام های نیروی هوایی گفتند که جنگنده […]

  کاپیتان مارک گرف سخنگوی این نیرو گفت که فعالیت این هواپیماهای پیشرفته بعد از آن در پایگاهی هوایی در آریزونا متوقف شد که علائم کمبود اکسیژن در خلبان ها ظاهر شد.

  شرکت لاکهید مارتین سازنده این جنگنده گفت هنوز قصد نمایش آن در نمایشگاه هوایی پاریس را دارد.

  مقام های نیروی هوایی گفتند که جنگنده های اف-۳۵ در سایر پایگاه ها هنوز فعالند.

  پایگاه هوایی لوک واقع در شمال غربی فینکس، مرکز آریزونا، روز جمعه پس از گزارش شدن پنج حادثه که با علائم کمبود اکسیژن در خلبان ها همراه بود برنامه پرواز جنگنده های “اف-۳۵ای لایتنینگ ۲ ” را لغو کرد.

  اما روز دوشنبه درحالی که نیروی هوایی درباره حادثه تحقیق می کند هواپیماها همچنین زمین گیر بودند.

  این پنج حادثه از روز دوم مه تا روز پنجشنبه اتفاق افتاد و در هر مورد سیستم اکسیژن یدکی هواپیما موفق عمل کرد و هواپیماها به سلامت فرود آمدند.

  به گفته مقام ها در مجموع ۵۵ هواپیمای اف-۳۵ در پایگاه لوک در آریزونا مستقر است و هر روز کاری هفته ۲۵ پرواز آموزشی از آنجا انجام می شود.

  در مجموع ۲۲۰ جت اف-۳۵ در سراسر جهان فعال شده که بیش از ۹۵ هزار ساعت پرواز ثبت کرده اند اما هنوز در عملیات جنگی از آنها استفاده نشده.

  برچسب ها :

  نظرات