آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 9 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79015
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  رئیس جمعیت هلال احمر کشور با پیشنهاد به رئیس جمهور برای ایجاد یکی از مهمترین معاونت‌هایی که با جان مردم سروکار دارد، گفت: باید در دولت دوازدهم وضعیت فعالیت آزمایشی سازمان مدیریت بحران که مدت‌هاست زمان آن گذشته است، تعیین تکلیف قانونی شود.

  رئیس جمهور یک معاون جدید منصوب کند

  درباره مطالبه هلال احمر به عنوان بزرگترین نهاد امدادی کشور در حوزه بحران و اولویت بندی‌هایی که باید در دولت دوازدهم صورت پذیرد چیست؟ اظهار داشت: در درجه نخست، قانون مدیریت بحران تصویب شود، زیرا هم اکنون قانون رسمی و نهایی در این مقوله نداریم و زمان فعالیت سازمان مدیریت بحران نیز از مهلت آزمایشی […]

  درباره مطالبه هلال احمر به عنوان بزرگترین نهاد امدادی کشور در حوزه بحران و اولویت بندی‌هایی که باید در دولت دوازدهم صورت پذیرد چیست؟ اظهار داشت: در درجه نخست، قانون مدیریت بحران تصویب شود، زیرا هم اکنون قانون رسمی و نهایی در این مقوله نداریم و زمان فعالیت سازمان مدیریت بحران نیز از مهلت آزمایشی آن گذشته است.

  ضیایی ادامه داد: قانون مدیریت بحران کشور باید به تصویب نهایی برسد تا بتواند به طور روزآمد نهادها را در زمینه مقابله با حوادث طبیعی و غیرمترقبه هماهنگ کند.

  رئیس جمعیت هلال احمر کشور درباره دیدگاه خود در زمینه جایگاه سازمان مدیریت بحران کشور که هم‌اکنون زیرمجموعه وزارت کشور است، گفت: دیدگاه بنده نیز این است که جایگاه مدیریت بحران کشور در سطح معاون رئیس جمهور ارتقاء یابد.

  وی در ادامه پیشنهاد و مطالبه از دولت یازدهم در حوزه حوادث غیرمترقبه و اولویت بندی‌های امدادی تصریح کرد: دوم اینکه، هم اکنون به طور روزانه با تغییرات آب و هوا و مسائل توسعه ناپایدار مواجه هستیم و طبیعی است که این مقولات به منابع کافی نیاز دارد، کما اینکه الان نیز دولت متقاعد شده است که منابع کافی در این حوزه تعیین کند.

  رئیس جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: امیدواریم که دولت نه تنها از هلال احمر؛ بلکه از همه نهادهای که در بحث حوادث غیرمترقبه فعالیت می‌کنند حمایت کند تا ما نیز بتوانیم کارهای پیشگیری و کاهش ریسک را به صورت گسترده‌تری انجام دهیم، زیرا هر چه در این دو مورد قدم برداریم مسلماً عملیات‌های امدادی نیز کم می‌شود.

  ضیایی همچنین با تصدیق این مسئله که حادثه ای به‌مانند زلزله هم اکنون در کشور نسبت به حوادث غیر مترقبه دیگر نجیب‌تر شده است، افزود: واقعاً زلزله در مقابل حوادث دیگر کمتر شده است، زیرا هم اکنون به طور متداول به دلیل تغییرات اقلیمی با خشکسالی و سیل مواجه هستیم که نشان از تغییرات اقلیمی وسیع در ایران است و متعاقباً کشور را دچار مشکل می‌کند.

  رئیس جمعیت هلال احمر کشور خاطرنشان کرد: بنابراین باید به صورت ریشه ای به حوادث ناشی از تغییرات اقلیمی پرداخت و مسلماً هلال احمر نیز در حوزه امدادی برای پاسخگویی به اینگونه حوادث باید متمرکز‌تر و تجهیز شود تا آموزش‌هایی ارائه کند که منجر به خدمات امدادی بهتری شود.

  برچسب ها :

  نظرات