آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 9 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79009
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آرا، تحریم‌های تسلیحاتی لیبی را برای یک سال دیگر تمدید کرده است.

  شورای امنیت تحریم‌های تسلیحاتی لیبی را یک سال دیگر تمدید کرد

  در حالی که درگیری‌ها در لیبی بین طرف‌های مختلف داخلی و خارجی ادامه دارد، شورای امنیت رای به تمدید یک ساله تحریم‌های این کشور جنگ زده داده است. بنا بر تصمیم شورای امنیت سازمان ملل تحریم‌های تسلیحاتی لیبی به مدت یک سال دیگر و تا ۱۲ ژوئن سال ۲۰۱۸ تمدید شده است. به گزارش اسپوتنیک، […]

  در حالی که درگیری‌ها در لیبی بین طرف‌های مختلف داخلی و خارجی ادامه دارد، شورای امنیت رای به تمدید یک ساله تحریم‌های این کشور جنگ زده داده است.

  بنا بر تصمیم شورای امنیت سازمان ملل تحریم‌های تسلیحاتی لیبی به مدت یک سال دیگر و تا ۱۲ ژوئن سال ۲۰۱۸ تمدید شده است.

  به گزارش اسپوتنیک، «پیتر ویلسون» قائم مقام نمایندگی انگلیس در سازمان ملل ضمن تشکر از اعضای شورا برای تمدید یک ساله تحریم‌های تسلیحاتی لیبی، به خبرنگاران گفت که قاچاق سلاح به لیبی، در حال طولانی کردن و تشدید درگیری داخلی در لیبی است.

  «ولادیمیر سافرونکوف» قائم مقام نمایندگی روسیه در سازمان ملل هم تصمیم شورای امنیت را اقدامی مناسب برای حل بحران لیبی توصیف کرد.

  قطعنامه جدید به شماره ۲۳۵۷ استفاده از زور نظامی برای اجرای قطعنامه مربوط به تحریم تسلیحاتی لیبی را مجاز دانسته و تأکید کرده است که تروریسم با همه اشکال آن یکی از خطرناک‌ترین تهدیدات علیه صلح و امنیت است.

  در تاریخ ۱۴ ژوئن گذشته شورای امنیت به اتفاق آراء قطعنامه‌ای را در خصوص بازرسی کشتی‌ها در سواحل لیبی و استفاده از زور نظامی برای اجرای عملیات بازرسی تصویب کرد.

  قطعنامه مذکور به اعضای سازمان ملل و سازمان‌های منطقه‌ای از جمله اتحادیه اروپا این اجازه را می‌دهد تا تحریم تسلیحاتی را با مشورت با دولت وفاق ملی لیبی به مدت یکسال اجرا کنند.

  گزارش اخیر سازمان ملل از قاچاق سلاح به گروه‌های مختلف در لیبی از سوی برخی کشورها از جمله مصر، امارات، قطر، سودان و ترکیه خبر داده بود.

  در مارس ۲۰۱۱ نیز شورای امنیت قطعنامه شماره ۱۹۷۰ را صادر و طی آن از همه کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا از فروش و صادرات سلاح به لیبی خودداری کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات