آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , Friday 10 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79007
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  بیش از 2 میلیارد نفر از مردم دچار اضافه‌وزن و چاقی هستند که هم شامل کودکان در سنین پایین می‌شود و هم بزرگسالان را در بر می‌گیرد.

  بیش از ۲ میلیارد نفر از مردم جهان چاق هستند

  بر اساس نتایجی که روز دوشنبه منتشر شد، بیش از دو میلیارد نفر از مردم دچار اضافه‌وزن و چاقی هستند که هم شامل کودکان در سنین پایین می‌شود و هم بزرگسالان را در بر می‌گیرد. در این مطالعه، محققان داده‌های ۱۹۵ کشور مختلف را با مجموع شرایط بهداشتی و آمار مرگ و میر که مستقیما […]

  بر اساس نتایجی که روز دوشنبه منتشر شد، بیش از دو میلیارد نفر از مردم دچار اضافه‌وزن و چاقی هستند که هم شامل کودکان در سنین پایین می‌شود و هم بزرگسالان را در بر می‌گیرد.

  در این مطالعه، محققان داده‌های ۱۹۵ کشور مختلف را با مجموع شرایط بهداشتی و آمار مرگ و میر که مستقیما با چاقی در ارتباط است، بررسی کردند و دریافتند، شیوع چاقی از سال ۱۹۸۰ به بعد، در بیش از ۷۰ کشور جهان دو برابر شده و در دیگر کشورها به طور مداوم افزایش داشته است.

  از ۴ میلیون مرگ و میر در سال ۲۰۱۵ که به وزن بدن نسبت داده شده است، بیش از ۴۰ درصد آنها مربوط به افراد «چاق» می‌شود.

  این یافته‌ها ثابت می‌کند که یک بحران عمومی بهداشت جهانی در حال رشد بوده و وضعیت بسیار نگران کننده‌ای را به وجود‌ آورده است.

  نتایج این مطالعات که در ژورنال پزشکی نیوانگلند منتشر شده همچنین نشان می‌دهد، حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر از مردم سراسر جهان با مشکل چاقی و اضافه‌وزن دست و پنجه نرم می‌کنند و علاوه بر این بیش از ۱۰۸ میلیون کودک و ۶۰۰ میلیون بزرگسال در آستانه چاقی هستند.

  کارشناسان براساس این تحقیق، دلیل افزایش تعداد انسان‌های دارای اضافه وزن یا چاقی را نوشیدن انواع نوشیدنی های الکلی، مصرف مواد غذایی دارای کالری بالا و کم بودن تحرکت افراد در طول روز اعلام کرده‌اند و هشدار داده‌اند که به زودی چاقی و اضافه‌وزن به عنوان عامل اصلی مرگ جوانان در جهان تبدیل خواهد شد.

  بالاترین سطح از چاقی در کودکان و بزرگسالان جوان در ایالات متحده است؛ با روند رو به افزایش آمار چاقی، همه گیری سرطان نیز در آینده‌ای نزدیک رخ خواهد داد.

   

  برچسب ها :

  نظرات