آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 27 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79002
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  بخشدار کجور از ابتلای سه نفر به تب کریمه کنگو در بخش کجور خبر داد و گفت: در این‌باره تمامی دامداری‌های روستاهای بخش کجور به همراه دو شهر پول و کجور سم‌پاشی شدند.

  ابتلای ۳ دامدار به تب کنگو در بخش کجور/ وضعیت بیماران رو به بهبودی است

  با اشاره به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در حوزه شهرستان نوشهر، اظهار کرد: با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه در شهرستان نوشهر تمامی دامداری‌های روستاهای بخش کجور از ۱۴ خرداد مورد سم‌پاشی قرار گرفتند. وی با بیان اینکه دامداری‌های دو شهر پول و کجور نیز در این بین سم‌پاشی شدند، افزود: در حال حاضر سم‌پاشی به […]

  با اشاره به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در حوزه شهرستان نوشهر، اظهار کرد: با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه در شهرستان نوشهر تمامی دامداری‌های روستاهای بخش کجور از ۱۴ خرداد مورد سم‌پاشی قرار گرفتند.

  وی با بیان اینکه دامداری‌های دو شهر پول و کجور نیز در این بین سم‌پاشی شدند، افزود: در حال حاضر سم‌پاشی به صورت لکه‌گیری در برخی مناطق در حال انجام است و مشکلی در این مورد وجود ندارد.

  بخشدار کجور درباره آمار مبتلایان به تب کریمه کنگو در بخش کجور تصریح کرد: سه دامدار در روستاهای «گَت‌کَش»، «چناربُن» و «کُدیر» به این بیماری مبتلا شدند که با مراجعه به موقع این افراد به مراکز درمانی، کار درمان بر روی آنها انجام شد.

  این مسؤول بیان کرد: از آنجایی که تشخیص به موقع انجام شد بنابراین درمان نیز بر روی این سه فرد موفقیت‌آمیز بود و هیچ مشکلی در این‌باره وجود ندارد و افراد مبتلا بهبودی و سلامتی خود را باز یافتند.

  سیاسرانی در پایان با تأکید بر رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم بخش کجور، گفت: مردم گوشت مورد نیاز خود را از مراکز معتبر خریداری کنند و قبل از مصرف نیز حتماً آن را به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت در یخچال و فریزر نگهداری کنند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک به آلودگی در زمینه گوشت دام به شبکه بهداشت و دامپزشکی اطلاع دهند.

   

  برچسب ها :

  نظرات