آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ , Wednesday 27 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 79001
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز گفت: طبق توافق با یک شرکت فرانسوی، زباله‌های قابل بازیافت در شهر جمع‌آوری شده و با بازیافت، این طلای کثیف به انرژی برق تبدیل می‌شود.

  تولید برق از طلای کثیف در تبریز/ ایران جزو ۱۰ کشور اول دنیا در مصرف پلاستیک

  طبق آمارها، بالا بودن سرانه مصرف ظروف پلاستیکی در کشور باعث شده که ایران در شمار ۱۰ کشور اول دنیا از لحاظ مصرف پلاستیک قرار گیرد. وی با بیان اینکه استفاده از ظروف یکبار مصرف در ماه‌های رمضان و محرم به بیشترین اوج مصرف و حتی ۲ برابر می‌رسد، گفت: سالانه بیش از ۱۷۷ هزار […]

  طبق آمارها، بالا بودن سرانه مصرف ظروف پلاستیکی در کشور باعث شده که ایران در شمار ۱۰ کشور اول دنیا از لحاظ مصرف پلاستیک قرار گیرد.

  وی با بیان اینکه استفاده از ظروف یکبار مصرف در ماه‌های رمضان و محرم به بیشترین اوج مصرف و حتی ۲ برابر می‌رسد، گفت: سالانه بیش از ۱۷۷ هزار تن پلاستیک در ایران تولید می‌شود که حجم عظیم زباله‌های کشور را نیز از آن خود می‌کند.

  مدیرعامل سازمان مدیریت و پسماند شهرداری تبریز بیان کرد: به منظور کاهش استفاده از ظروف یکبار مصرف که غیرقابل بازیافت به علت عوارض جانبی برای انسان و طبیعت است، اقدام به تشکیل کمپین «نه به ظروف یکبار مصرف» کرده‌ایم.

  وی افزود: مردم باید نسبت به محافظت از زمین و محیط زیست سرسبز و شاد تلاش کنند.

  اصغری خاطرنشان کرد: طبق توافق با یک شرکت فرانسوی، زباله‌های قابل بازیافت در شهر جمع‌آوری شده و با بازیافت آنها، انرژی برق تولید خواهد شد.

  وی با اشاره به پخش کیسه‌های پارچه‌ای در سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز به صورت رایگان گفت: باید فرهنگ‌سازی استفاده از نایلون‌های پارچه‌ای به جای پلاستیکی در کشور جا بیفتد که در این راستا کیسه‌های پارچه‌ای در سازمان توزیع می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات