آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 78972
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان گفت: از ۲میلیون و ۴۰۰ هزار معلول در کشور، نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر، باوجود نامه‌نگاری‌ها با وزارت رفاه و بهزیستی، از دریافت سبد کالا محروم شده‌اند.

  حذف ۴۰۰ هزار معلول از سبد امنیت غذایی وزارت رفاه

  بسته امنیت غذایی به چند گروه از معلولان آسیب‌پذیر جامعه تعلق نمی‌گیرد آنهایی که دارای دفترچه بیمه تأمین اجتماعی هستند و حداقل  حقوق پایه را می‌گیرند آنهایی که یک وسیله نقلیه به اسمشان ثبت شده و کسانی که از کارافتادگی دارند و حقوق ۲۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومانی را می‌گیرند. وی ادامه داد: متأسفانه بسته […]

  بسته امنیت غذایی به چند گروه از معلولان آسیب‌پذیر جامعه تعلق نمی‌گیرد آنهایی که دارای دفترچه بیمه تأمین اجتماعی هستند و حداقل  حقوق پایه را می‌گیرند آنهایی که یک وسیله نقلیه به اسمشان ثبت شده و کسانی که از کارافتادگی دارند و حقوق ۲۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومانی را می‌گیرند.

  وی ادامه داد: متأسفانه بسته امنیت غذایی به معلولان تعلق نمی‌گیرد چرا که اگر کارگری با حقوق حتی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی زندگی کند و سه فرزند معلول داشته باشد و یا فردی یک خودرو داشته باشد اما فرزند معلول داشته باشد، بسته امنیت غذایی به او تعلق نمی‌گیرد.

  محمودنژاد گفت:‌ بنابر این معلولان و آنهایی که به واسطه والدین خود تحت تکلف قرار دارند از سبد امنیت غذایی محروم هستند و این در حالی است که هزینه‌های زندگی برای معلولان به قدری بالاست که درآمدهایشان پاسخگو نیست.

  وی گفت: خانواده‌های معلولان صرفنظر از قانون هدفمندی یارانه‌ها باید از سبد امنیت غذایی برخوردار شوند و به همین دلیل ما از سه سال پیش رایزنی‌های خود را با سازمان بهزیستی انجام دادیم و به وزارت دفاع نامه‌نگاری کردیم تا این سبد کالا را بدهد اما متأسفانه پاسخی داده نشده و به نظر می‌رسد معلولیت در نگاه مسئولان از اولویت برخوردار نیست و وزارت رفاه به این جامعه ظلم می‌کند.

  رئیس انجمن دفاع از حقوق معلولان گفت: طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت سه تا ۱۰ درصد جمعیت دنیا معلول به حساب می‌آیند که البته در این آمار زنان باردار و سالمند هم معلول محسوب می‌شوند اما از نظر محرومیت حسی، حرکتی و رشد مغزی سه درصد جامعه معلول است.

  محمودنژاد گفت:‌بنابر این با این تعریف ۲ میلیون و ۴۰۰ نفر از جمعیت کشور معلول هستند.

   

  برچسب ها :

  نظرات