آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ , Wednesday 8 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 78964
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  وزیر صنعت، معدن و تجارت در مخالفت با لایحه اخیر دولت مبنی بر تفکیک این وزارتخانه گفت: ما از 20 سال قبل اعتقاد داشتیم که اینها باید منسجم شوند تا سیاست‌گذاری یکپارچه شود.

  مخالفت نعمت زاده با لایحه جدید دولت/ اعتقاد ما از ۲۰ سال پیش یکپارچگی صنعت و بازرگانی بوده است

  با توجه به مطرح شدن این موضوع نظر نهایی وزارتخانه و جنابعالی درباره این تفکیک وزارتخانه چیست؟ اظهارداشت: ما از ۲۰ سال قبل اعتقاد داشتیم که اینها باید منسجم شوند تا سیاست‌گذاری یکپارچه شود، آمار و ارقامی هم که از کشورهای مختلف جمع‌آوری شده نشان می‌دهد که جهت‌گیری به این سمت است. وی در پاسخ […]

  با توجه به مطرح شدن این موضوع نظر نهایی وزارتخانه و جنابعالی درباره این تفکیک وزارتخانه چیست؟ اظهارداشت: ما از ۲۰ سال قبل اعتقاد داشتیم که اینها باید منسجم شوند تا سیاست‌گذاری یکپارچه شود، آمار و ارقامی هم که از کشورهای مختلف جمع‌آوری شده نشان می‌دهد که جهت‌گیری به این سمت است.

  وی در پاسخ به این سوال که موضوع ادغام قطعه سازها و خودروسازها چیست؟ آیا موافق این کار هستید یا خیر ؟ گفت: قرار نیست ادغامی صورت بگیرد و ما همچنین چیزی نشنیده‌ایم.

  به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز گذشته (یکشنبه) پارلمان با ۱۰۵ رأی موافق، ۱۰۴ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از ۲۳۸ نماینده حاضر در صحن علنی با دوفوریت لایحه تفکیک وظایف و اختیارات ۲ وزارتخانه راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت و همچنین تشکیل سازمان ملی جوانان مخالفت کردند اما سپس نمایندگان با ۱۲۴ رأی موافق، ۷۹ رأی مخلف و ۷ رأی ممتنع از ۲۳۹ نماینده حاضر در صحن علنی با یک‌فوریت لایحه مذکور موافقت کردند.

  در صورت تصویب نهایی جزئیات این لایحه، وظایف و اختیارات ۲ وزارتخانه راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت تفکیک شده و به ترتیب وزارتخانه‌های «راه و ترابری» و «مسکن و شهرسازی» و همچنین به منظور توسعه بازرگانی داخلی و خارجی در اقتصاد کشور وظایف مربوط به امور بازرگانی از وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی تفکیک شده و وزارت «بازرگانی» تشکیل می‌شود.

  همچنین با تأیید نهایی جزئیات لایحه مذکور، به منظور ساماندهی امور جوانان و هماهنگ‌سازی اقدامات دستگاه‌های مسئول در حوزه جوانان، سازمان ملی جوانان با شخصیت حقوقی مستقل و وابسته به ریاست‌جمهوری تشکیل می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات