آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 12 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 78960
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  وزیر نفت پاکستان گفت: اسلام آباد کار بر روی پروژه‌های فوری واردات گاز از جمله خط لوله ایران-پاکستان و ۲ طرح دیگر را آغاز کرده است.

  احداث خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان آغاز شد

  رویترز طی گزارشی که به کمبود گاز در پاکستان پرداخته است به نقل از شاهد خاقان عباسی، وزیر نفت پاکستان نوشت اسلام آباد کار بر روی پروژه‌های فوری واردات گاز از جمله خط لوله ایران- پاکستان و خط لوله تاپی و واردات ال‌ان جی را آغاز کرده است. دولت پاکستان در ماه فوریه توافق ۱۵ […]

  رویترز طی گزارشی که به کمبود گاز در پاکستان پرداخته است به نقل از شاهد خاقان عباسی، وزیر نفت پاکستان نوشت اسلام آباد کار بر روی پروژه‌های فوری واردات گاز از جمله خط لوله ایران- پاکستان و خط لوله تاپی و واردات ال‌ان جی را آغاز کرده است.

  دولت پاکستان در ماه فوریه توافق ۱۵ ساله واردات گاز ار قطر برای واردات ۳٫۷۵ میلیون تن ال‌ان‌جی در سال را به امضا رساند.

  عباسی در مصاحبه‌ای با رویترز گفته است: «پاکستان به خوبی در مسیر دریافت روزانه ۱٫۵ میلیارد فوت مکعب ال‌ان جی در سیستم (توزیع گاز) تا پایان سال ۲۰۱۷ قرار دارد که نیمی از کمبود گازی این کشور را تامین خواهد کرد.»

  ایران و پاکستان درسال ۱۹۹۵ میلادی توافق نامه‌ای را در مورد احداث یک خط لوله گاز امضا کردند. تا کنون ایران ۹۰۰ کیلومتر از خط لوله آی پی را در خاک خود احداث کرده و منتظر احداث ۷۰۰ کیلومتر باقی مانده از این خط لوله در خاک پاکستان است.

  پاکستان باید تا دسامبر ۲۰۱۴ میلادی خط لوله را در خاک خود احداث می‌کرد اما به دلیل تهدیدهای آمریکا کار احداث خط لوله را تاکنون آغاز نکرده است.

  طبق قرارداد اولیه بین دو کشور در مورد صادرات گاز طبیعی ایران به پاکستان،اگر تا پایان دسامبر این قرار داد عملیاتی نمی‌شد، پاکستان باید ۳ درصد از ارزش صادرات گاز را به عنوان جریمه به ایران پرداخت می‌کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات