آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 9 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 78953
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی کم‌عمق‌ترین معاملات سهام را شاهد بودند که انتشار برخی خبرهای ناامیدکننده و بی‌تحرکی حقوقی‌ها باعث شد نماگرهای منتخب بورس تهران با کاهش دسته‌ جمعی به کار خود پایان دهند.

  عقب‌گرد ۳۰۶ واحدی شاخص کل بورس/ مرگ تدریجی سرمایه در بازار سهام

  شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه ۲۲ خرداد ماه ۹۶ با کاهش ۳۰۶ واحدی روی عدد ۷۹ هزار و ۵۶۴ واحد ایستاد. شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۵۹ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۱۱۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز […]

  شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه ۲۲ خرداد ماه ۹۶ با کاهش ۳۰۶ واحدی روی عدد ۷۹ هزار و ۵۶۴ واحد ایستاد.

  شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۵۹ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۱۱۰ واحد را به نمایش گذاشت.

  شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۳۱۰ واحدی به رقم  ۸۶ هزار و ۵۸۴  واحد دست یافت.

  شاخص بازار اول اما  در حالی با کاهش ۲۲۳ واحدی به رقم  ۵۴ هزار و ۹۶۲  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۶۱۵ واحدی عدد  ۱۷۷ هزار و ۷۸۳  واحد را به نمایش گذاشت.

  امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش ۷ واحدی به ۸۹۷ واحد رضایت داد.

  براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های سه شرکت پالایش نفت بندر عباس با ۷۷ واحد ،صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۵ واحد و پالایش نفت تهران با ۲۰ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی  را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

  در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت گروه صنعتی بارز با ۹ واحد ، نیرو ترانس با ۷ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۶ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

  به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۷۶ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن ۳۵۳ میلیون  و ۸۷۴ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۰ هزار و ۸۸۰  نوبت داد و ستد بود.

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های گروه صنعتی بارز، بیمه ماه‌، تولیدی ایران تایر، داروسازی زاگرس فارمد پارس، شهد ایران و حق تقدم خرید سهام آن،‌ حفاری شمال، کارت اعتباری ایران کیش، لوله و ماشین‌سازی ایران، شیشه و گاز، سایپا دیزل، سیمان دورود، کاغذسازی کاوه، فنرسازی زر، رینگ سازی مشهد، موتورسازان تراکتورسازی ایران، کارتن ایران، نیروترانس، تایدواتر خاورمیانه، فرآورده‌های نسوز پارس، نفت پارس، کالسیمین، کارخانجات داروپخش، کیمی‌دارو، صنعتی نیرومحرکه، سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان، الکتریک خودرو شرق، صنایع کاشی و سرامیک الوند، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا، کی بی سی، پتروشیمی خراسان، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های مالیبل سایپا و اوراق اجاره شرکت واسط مالی دی (صدانا) متوقف شدند.

  امروز همچنین بلوک ۳٫۱۰ درصدی سهام غیرمدیریتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه از سوی شرکت‌های بیمه مرکزی، بیمه ایران، بیمه البرز و بیمه آسیا به قیمت پایه هر سهم هزار و ۳۰۰ تومان روانه میز فروش فرابورس شد.

  در عین حال امروز پذیره‌نویسی حق تقدم استفاده‌نشده سرمایه‌گذاری مسکن پردیس تا پایان معاملاتی روز یکشنبه ۴ تیرماه ۹۶ آغاز شد. این در حالی بود که حق تقدم استفاده نشده پتروشیمی ممسنی امروز به پایان رسید.

  به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۳۳ میلیون سهم سرمایه‌گذاری بهمن به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده همراه شد. در عین حال اندکی بیش از ۱۲ میلیون سهم سرمایه‌گذاری توکافولاد به ارزش کمتر از ۱٫۵ میلیارد تومان کد به کد شد. امروز همچنین کمتر از ۷ میلیون سهم سرمایه‌گذاری غدیر به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیون تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد.

  بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی شاهد گشایش اغلب نمادهای معاملاتی متوقف بازگشته از مجامع عادی سالیانه بود که گشایش این نمادها در قیمت‌های منفی و یا بی‌اقبالی خریداران برای جمع‌آوری سهام از پدیده‌های بازار رکودزده سهام ایران بود.

  به گزارش فارس، حجم و ارزش معاملات سهام در بورس در حالی به کمترین حد ممکن رسیده که متأسفانه دولت همچنان بی‌محابا برنامه انتشار اسناد خزانه اسلامی به‌منظور تسویه مطالبات پیمانکاران را در دستورکار خود قرار داده است. در این زمینه مصوبه دولت برای انتشار ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و ابلاغ آیین‌نامه اجرایی آن در کانون توجه معامله‌گران بازار سهام قرار گرفته است.

  کسادی کسب‌وکار در کنار مشکلات تولیدکنندگان در زمینه فروش کالا و طولانی شدن دوره وصول مطالبات باعث شده تا اغلب معامله‌گران از شرایط کنونی اقتصاد ایران به‌اصطلاح تحت عنوان اقتصاد آزمایشگاهی نام ببرند. اقتصادی که هم‌اکنون تصمیم‌گیران آن تلاش می‌کنند تا در شرایط ایزوله مانع از تزریق میکروب‌های مخرب ازجمله رکود تورمی شوند، غافل از اینکه وجود برخی میکروب‌ها از جمله تورم گاهی برای زنده ماندن ضروری است.

   

  برچسب ها :

  نظرات