آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 7848
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۵
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  روش جدید کلاهبرداران: ” ۳۰۰۰ دقیقه رایگان مکالمه کنید”

  آوای شمال/ سرهنگ سیدمحسن عرفانی رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: امروزه یکی از شگرد های سودجویان در فضای مجازی ارسال پیامک های وسوسه انگیز مبنی بر برنده شدن در مسابقات، برنده شدن قرعه کشی ها و طرح ها و بسته های حمایتی می باشد. سرهنگ عرفانی افزود: متاسفانه برخی […]

  آوای شمال/ سرهنگ سیدمحسن عرفانی رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: امروزه یکی از شگرد های سودجویان در فضای مجازی ارسال پیامک های وسوسه انگیز مبنی بر برنده شدن در مسابقات، برنده شدن قرعه کشی ها و طرح ها و بسته های حمایتی می باشد.

  سرهنگ عرفانی افزود: متاسفانه برخی از شهروندان بدون توجه به اینکه آیا اصلاً در قرعه کشی مذکور یا در جشنواره اشاره شده شرکت داشته اند یا نه، با دیدن یا شنیدن خبر، برنده شدن در طرح ها و بسته های مختلف خدماتی تلفن همراه تصمیم به ارسال اطلاعات خواسته شده می نمایند و یا به نزدیکترین خود پرداز مراجعه کرده و در دام کلاهبرداران گرفتار می شوند ،کم دقتی و اعتماد زیاد کاربران یکی از علل اصلی افزایش چنین کلاهبرداری هایی به شمار می آید.

  وی در ادامه از شگرد جدید کلاهبرداری خبر داد و گفت: با اشاره به برخی طرح ها که به تازگی از سوی شرکتهای ارتباطات سیار برای تلفن های همراه در نظر گرفته شده ،افراد کلاهبردار با سوء استفاده از این طرح ها اعم از جشنواره و … به افراد دارای تلفن همراه تماس گرفته و با پیشنهاد هایی فریبنده از جمله مکالمه رایگان ۳۰۰۰ دقیقه ای و اینترنت رایگان به مدت سه ماه و همخوانی چهار رقم شماره آخر سیم کارت فعلی با شماره سیم کارت پیشنهاد شده در اغوای مخاطب تلاش می کنند.

  رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی بیان داشت: این سیم کارت ها ارزشی حدود ۱۶۵۰۰تومان را دارا هستند و هنگام فعالسازی مابه التفاوت وجه را در خدمات مشترکین همراه بپردازند اما برخی شهروندان با فریب کلاهبردار تمام وجه(مبلغ ۱۴۵۶۰۰تومان) را هنگام دریافت سیم کارت به پست یا هر فرد دیگری تحویل می دهند در حالی که می بایست مابه التفاوت وجه را هنگام فعال سازی سیم کارت به دفاتر خدمات مشترکین بپردازند.

  وی در پایان از شهروندان خواست ضمن جدی گرفتن هشدارهای پلیس،در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش کنند. 

  برچسب ها :

  نظرات