آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ , Sunday 8 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 7845
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ بهمن, ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۴
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  دلیل سقوط هواپیمای تایوانی اعلام شد

  آوای شمال/ یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی «ترانس آسیا» با شماره پرواز ۲۳۵با ۵۸ مسافر حدود ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه (۱۵ بهمن) دقایقی پس از بلند شدن به دلیل نقض فنی و برخورد با یکی از پل های رودخانه شهر تایپه مرکز منطقه تایوان، به داخل رودخانه سقوط کرد. تاکنون اجساد ۳۵ مسافر از […]

  آوای شمال/ یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی «ترانس آسیا» با شماره پرواز ۲۳۵با ۵۸ مسافر حدود ساعت ۱۱ صبح روز چهارشنبه (۱۵ بهمن) دقایقی پس از بلند شدن به دلیل نقض فنی و برخورد با یکی از پل های رودخانه شهر تایپه مرکز منطقه تایوان، به داخل رودخانه سقوط کرد.

  تاکنون اجساد ۳۵ مسافر از داخل رودخانه خارج شده اما جسدهای هشت مسافر دیگر این پرواز که گفته می شود جان خود را از دست داده اند، پیدا نشده است.

  مقام های شورای ایمنی حمل و نقل تایوان شامگاه جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کردند: اطلاعات به دست آمده از جعبه سیاه هواپیما نشان می دهد هواپیما دقایقی پس از پرواز هر دو موتور سمت چپ و راست خود را با فاصله ای اندک و یکی پس از دیگری از دست داده است.

  براساس این بیانیه، صداهای ضبط شده از مکالمه های خلبان و کمک خلبان به خوبی بیانگر این موضوع است که موتورهای این هواپیما دو دقیقه پس از پرواز دچار مشکل شده است.

  آنان همچنین اعلام کردند که دلیل سقوط هواپیما به داخل رودخانه، تلاش خلبان برای برخورد نکردن هواپیما با ساختمان های داخل شهر بوده و به همین دلیل او سعی داشته با هدایت هواپیما به سمت رودخانه بزرگ شهر، آن را در منطقه ای غیرمسکونی به زمین بنشاند.

  این سانحه هوایی در مجموع ۱۵ مجروح داشت که در همان ساعات اولیه سقوط هواپیما از سوی مردم و امدادگران نجات یافتند.

  خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی اعلام کرد که جنازه یافت شده خلبان نشان می دهد، او تا لحظه مرگ برای حفظ جان مسافرانش تلاش می کرده است.

  ۳۱ مسافر کشته شده این هواپیما چینی بودند و دولت پکن برای تسلی خاطر خانواده های قربانیان، آنها را روز پنجشنبه (یک روز بعد از وقوع حادثه) با یک پرواز اختصاصی به شهر تایپه انتقال داد تا از نزدیک شاهد تلاش امدادگران باشند.

  عمر این هواپیما یک سال اعلام شده و از آوریل سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را در خطوط هوایی تایوان شروع کرده است.

  این دومین حادثه برای شرکت هواپیمایی «ترانس آسیا» در یک سال گذشته محسوب می شود.

  یک فروند دیگر از این هواپیماها دوم مردادماه سال جاری در جزیره «پنگو» تایوان سقوط کرده بود که در آن حادثه ۴۸ نفر جان خود را از دست دادند.

  برچسب ها :

  نظرات