آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77694
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار محمودآباد مطرح کرد

  کشت برنج در ۱۷ هزار هکتار از زمین‌های شالیزاری محمودآباد

  فرماندار محمودآباد گفت: 17 هزار و 500 هکتار از اراضی محمودآباد زیرکشت برنج رفته است که از مجموع ارقام کشت شده مقدار 17 هزار و 400 هکتار ارقام بومی بوده و مقدار 100 هکتار ارقام پر محصول است و از کل سطح زیر کشت امسال مقدار 350 هکتار به صورت مکانیزه نشاء شده است.

  آوای شمال/ یحیی یوسف‌پور ظهر امروز در جلسه کارگروه آب و خاک شهرستان محمودآباد که با حضور اعضای این کارگروه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی محمودآباد زیرکشت برنج رفته است که از مجموع ارقام کشت شده مقدار ۱۷ هزار و ۴۰۰ هکتار ارقام بومی بوده و مقدار ۱۰۰ هکتار ارقام پر محصول است و از کل سطح زیر کشت امسال مقدار ۳۵۰ هکتار به صورت مکانیزه نشاء شده است.

  وی همچنین از توزیع یک‌‌هزار و ۸۰۰ تن انواع نهاده‌های کشاورزی در بین کشاورزان محمودآباد خبر داد و افزود: یک‌هزار و ۳۶۰ تن کود اوره و ۲۷۰ تن کودفسفات و ۷۰ تن کود پتاس توسط کارگزاران در بین کشاورزان توزیع شده و از ابتدای سال‌جاری به منظور شخم شیار و تامین آب چاه‌های کشاورزی نسبت به تامین و توزیع ۳۶۴ هزار و ۷۰ لیتر انواع سوخت کشاورزی اعم از نفت گاز و نفت سفید اقدام شده است.

  رئیس کارگروه آب و خاک شهرستان محمودآباد خاطرنشان کرد: به منظور حفظ اراضی کشاورزی و مبارزه با آفت ساقه‌خوار برنج در ۲ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان مبارزه بیولوژیک با زنبور تریکوگوما آغاز شده و همچنین یک‌هزار و ۹۵۰ هکتار از اراضی شهرستان در امسال زیرپوشش بیمه کشاورزی قرار گرفتند.

  فرماندار شهرستان محمودآباد تصریح کرد: تجهیز و نوسازی ۴۸۰ هکتار از اراضی شالیزاری در روستاهای بائوده علیا و خوردونکلا و زنگی‌کلا هرازپی با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال انجام گرفت و عملیات نقشه‌برداری اراضی شالیزاری روستاهای حاجیکلاعلیا و سفلی و ملاکلا در سطح ۴۰۰ هکتار به پایان رسید.

  یوسف‌پور در پایان گفت: در سالجاری ۱۲۰ تن سبوس گندم یارانه‌ای در بین دامداران شهرستان توزیع شده و ۱۶ دستگاه نشاکاری با اعتباری بالغ بر۳ میلیارد ریال به کشاورزان محمودآبادی تحویل شده است.

  برچسب ها :

  نظرات