آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77568
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  نظامیان «خادم حرمین شریفین» علاوه بر کشتار، تخریب و آتش‌سوزی، مدتی است در محله‌های مختلف العوامیه به ویژه روستای زادگاه شیخ نمر، از منازل و اماکن تجاری سرقت می‌کنند.

  سرقت و آتش زدن نانوایی اصلی شهر العوامیه در بیست و یکمین روز حمله

  اوای شمال/امروز بیست‌و یکمین روز تجاوز نظامیان سعودی به شهر «العوامیه» و روستای تاریخی «المسوره» (زادگاه شیخ نمر) است. به نوشته پایگاه خبری شبکه «نبأ»، نظامیان سعودی همچنان ساکنان این شهر را در محاصره دارند و اماکن تجاری، منازل، مساجد و مدارس را هدف قرار می‌دهند. بر اساس این گزارش، مشکل مردم این شهر با […]

  اوای شمال/امروز بیست‌و یکمین روز تجاوز نظامیان سعودی به شهر «العوامیه» و روستای تاریخی «المسوره» (زادگاه شیخ نمر) است.

  به نوشته پایگاه خبری شبکه «نبأ»، نظامیان سعودی همچنان ساکنان این شهر را در محاصره دارند و اماکن تجاری، منازل، مساجد و مدارس را هدف قرار می‌دهند.

  بر اساس این گزارش، مشکل مردم این شهر با به آتش کشیده شدن نانوایی اصلی آن، تشدید شده است و در ماه مبارک رمضان، ساکنان این شهر با بحران انسانی شدیدی مواجه هستند و مقامات مسئول بین‌المللی در قبال این جنایات سکوت کرده‌اند و به انتشار بیانیه بسنده می‌کنند و هیچ اقدام عملی برای توقف جنایات در این شهر شیعه‌نشین عربستان انجام نمی‌دهند.

  نظامیان سعودی، ۲۱ روز است که تجاوز به شهر العوامیه را آغاز کرده‌اند و با خودروهای زرهی و بولدوزر و سلاح‌های مختلف، در حال تخریبند و ساکنان این شهر در بحران اقتصادی و معیشتی دشواری قرار دارند. رژیم آل سعود نیز دست نظامیان خود را باز گذاشته است که هرگونه که می‌خواهند در العوامیه با مردم مقابله کنند. علاوه بر کشتار، تخریب، آتش سوزی اکنون سرقت نیز به جنایات سربازان خادم حرمین شریفین اضافه شده است.

  منابع رسانه‌ای اعلام می‌کنند که نظامیان سعودی از منازل و محله‌های تجاری العوامیه سرقت کرده‌اند و این سرقت‌ها از مناطق «المحرمه»، «الریف»، «کربلاء»، المسوره و سایر محله‌های این شهر گزارش شده‌ است.

  در پایان هفته سوم تجاوز نظامیان سعودی، «علی بن حسین» از ساکنان العوامیه در داخل منزلش واقع در «القدیح» هدف تیراندازی قرار گرفت و علاوه بر آن، محله‌های تجاری و منازل واقع در شمال شهر نیز هدف آتش‌سوزی و تیراندازی قرار گرفتند.

  علاوه بر آن، ۵ بولدوزر دیگر به روستای المسوره منتقل شده تا تخریب این روستای باستانی با شدت و سرعت بیشتری ادامه یابد.

  در همین راستا نیز نانوایی اصلی العوامیه به آتش کشیده شد و نظامیان مانع رسیدن خودروهای دفاع شهری برای مهار آتش شدند و سپس شهروندان این شهر به طور خودجوش پس از دو ساعت تلاش موفق شدند، آتش را خاموش کنند اما این نانوایی و تمام محتویات آن در آتش سوخت.

   

  برچسب ها :

  نظرات