آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 11 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77565
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  رئیس جمهور پس از ۳ سال تأخیر قرار است امسال 19 خرداد هم‌زمان با شب نیمه ماه مبارک رمضان در همایش تجلیل از خادمان قرآن کریم حضور یابد.

  روحانی با ۳ سال تأخیر به همایش خادمان قرآن می‌رود

  آوای شمال/همایش تجلیل از خادمان قرآن سال گذشته به دلیل عدم حضور رئیس جمهور در محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم(مصلی) برگزار نشد و حتی پس از آن با وجود آمادگی معاونت قرآن و عترت ارشاد برای برپایی این مراسم در طول سال، دفتر ریاست جمهوری نامه‌های مکرر وزارت ارشاد را بی‌پاسخ گذاشت و در […]

  آوای شمال/همایش تجلیل از خادمان قرآن سال گذشته به دلیل عدم حضور رئیس جمهور در محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم(مصلی) برگزار نشد و حتی پس از آن با وجود آمادگی معاونت قرآن و عترت ارشاد برای برپایی این مراسم در طول سال، دفتر ریاست جمهوری نامه‌های مکرر وزارت ارشاد را بی‌پاسخ گذاشت و در نهایت سال گذشته برای نخستین بار مراسم خادمان قرآن برگزار نشد و عدم برپایی این مراسم در کارنامه معاونت قرآن و عترت دولت یازدهم قرار گرفت.

  البته سال ۱۳۹۴ نیز همایش تجلیل از خادمان قرآن با وجود هماهنگی‌های بسیار بدون حضور رئیس جمهور و تنها با حضور جنتی وزیر ارشاد وقت، آن هم نه در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بلکه با بیش از ۶ ماه تأخیر در تالار وحدت برپا شد.

  امسال مسئولان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ابتدای سال پیگیر حضور رئیس جمهور در همایش خادمان قرآن بودند به طوری که حجت‌الاسلام حشمتی معاون قرآن و عترت ارشاد در نشست خبری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از روند خوب دعوت از رئیس جمهور در این همایش و تلاش برای حضور قطعی روحانی خبر داد.

  همچنین محمدرضا پورمعین مدیر بخش خادمان قرآن نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با بیان اینکه امسال همایش خادمان قرآن با حضور روحانی برگزار می‌شود، گفت: با پیگیری‌های صوت گرفته و هماهنگی با دفتر ریاست جمهوری حضور آقای روحانی در همایش تجلیل از خادمان قرآن قطعی شده است.

  وی با اشاره به اینکه خادمان قرآن سال گذشته و امسال در این مراسم معرفی و تجلیل می‌شوند، افزود: همایش خادمان قرآن کریم طبق روال سال‌های گذشته در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود؛ این همایش ۱۹ خردادماه هم‌زمان با شب نیمه ماه مبارک رمضان و ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) با حضور رئیس جمهور تدارک دیده شده است.

  امید است که این بار رئیس جمهور به فعالیت‌های قرآنی توجه بیشتری داشته باشد و حضور در برنامه‌های دیگر را در ارجحیت قرار ندهد.

  به گزارش فارس، بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی قران کریم با شعار «قرآن، اخلاق و زندگی» از ۸ خردادماه آغاز شد و تا ۲۶ خرداد در مصلی از ساعت ۱۷ تا ۲۴ دایر است.

   

  برچسب ها :

  نظرات