آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77564
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  نیروهای الحشد الشعبی برای تأمین امنیت مرز عراق و سوریه و جلوگیری از نفوذ تروریست‌های داعش کار حفر خندق و ایجاد موانع را آغاز کرده‌اند.

  آغاز حفر خندق در بخشی از مرز عراق با سوریه

  اوای شمال/پس از اینکه روز دوشنبه گذشته نیروهای الحشد الشعبی توانستند خود را به مرز عراق با سوریه برسانند و حیدر العبادی (نخست‌وزیر عراق) نیز اعلام کرد که مسئولیت حفظ امنیت این نوار مرزی را به نیروهای الحشد الشعبی سپرده است؛ منابع میدانی از تصمیم الحشد الشعبی برای حفر خندق و ایجاد موانع در مرز […]

  اوای شمال/پس از اینکه روز دوشنبه گذشته نیروهای الحشد الشعبی توانستند خود را به مرز عراق با سوریه برسانند و حیدر العبادی (نخست‌وزیر عراق) نیز اعلام کرد که مسئولیت حفظ امنیت این نوار مرزی را به نیروهای الحشد الشعبی سپرده است؛ منابع میدانی از تصمیم الحشد الشعبی برای حفر خندق و ایجاد موانع در مرز عراق و سوریه خبر می‌دهند.

  به نوشته خبرگزاری آلمان، یگان مهندسی الحشد الشعبی شروع به حفر خندق و ایجاد موانع در مرز عراق و سوریه کرده است که از روستای «ام جریص» در غرب منطقه سنجار تا روستاهای مرزی کشیده شده است.

  فرماندهان میدانی به خبرگزاری آلمان گفته‌اند که الحشد الشعبی همچنین شروع به خنثی‌سازی مین‌ها و مواد منفجره در روستاها و جاده‌های آزاد شده در نزدیکی مرز کرده و از سوی دیگر با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش عراق به کار عقب راندن تروریست‌های باقی مانده در نزدیکی مرز سوریه مشغول است.

  «حیدر العبادی» فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست‌وزیر عراق نیز در کنفرانس خبری سه‌شنبه شب (۳۰ می)، از تدوین طرحی برای برای تأمین امنیت مرز عراق و سوریه با هماهنگی الحشد الشعبی خبر داد.

  «ابو مهدی المهندس» نائب رئیس «هیأت الحشد الشعبی» نیز سه‌شنبه، گفته بود که عملیات نظامی برای پاکسازی کامل مرز عراق و سوریه ادامه دارد.

  تجربه حفر خندق پیش از این در صحرای غربی استان کربلا و نجف مشرف به استان الانبار وجود دارد و نیروهای محلی استان به همراه الحشد الشعبی برای ممانعت از ورود تروریست‌های داعش اقدام به حفر خندق و ایجاد ایستگاههای دیده بانی کرده‌اند.

  نقشه توضیحی/ اندازه بزرگ‌تر اینجا  

   

  برچسب ها :

  نظرات