آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77470
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مردم هر محله در تهران از این به بعد می‌توانند خانه شخصیت‌های معروف فرهنگی، هنری، علمی و دینی خود را معرفی کنند تا خانه این چهره‌های شاخص در محله‌شان مزین به کاشی ماندگار شود و این رویداد باعث رشد و بالندگی محله آنها شود.

  چهره‌های شاخص محله‌تان را معرفی کنید

  اوای شمال/طرح کاشی ماندگار، وفق وظایف سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در جهت حفظ میراث فرهنگی ناملموس و معنوی ایران، وظیفه شناسایی و معرفی محل سکونت هنرمندان، اهالی فرهنگ، علم و دین را بر عهده دارد. شخصیت‌هایی که در این طرح قرار می‌گیرند شامل چهره‌های شاخص و تاثیر گذار در یک رسته فرهنگی […]

  اوای شمال/طرح کاشی ماندگار، وفق وظایف سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در جهت حفظ میراث فرهنگی ناملموس و معنوی ایران، وظیفه شناسایی و معرفی محل سکونت هنرمندان، اهالی فرهنگ، علم و دین را بر عهده دارد.

  شخصیت‌هایی که در این طرح قرار می‌گیرند شامل چهره‌های شاخص و تاثیر گذار در یک رسته فرهنگی هستند که توانستنه اند در دوران فعالیت خود مرزهای جدیدی را بیافرینند و یا در جهت حفظ و حراست یک یا چند حوزه میراث هنری،  فرهنگی و معنوی ایران تلاش کرده باشند و به عنوان چهره ای ماندگار شناخته شوند.

  در این رابطه پوریا سوری – مدیر روابط عمومی سازمان میرث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تسنیم عنوان کرد: در این طرح به دنبال بر هویت بخشی به شهرها و در ادامه محله‌ها هستیم، بنابراین در طرح “کاشی ماندگار” درصدد هستیم تا با شناسایی شخصیت‌های معاصر؛ خانه آنها را با نصب پلاک مشخصی به مردم معرفی کینم.

  وی با اشاره به اینکه در گام نخست؛ منزل “ایران درودی” نقاش – نویسنده و کارگردان معاصر کشورمان به عنوان اولین خانه برای نصب کاشی ماندگار انتحاب شد، ادامه داد: ملاک ما در این طرح پیشرو بودن، تاثیرگذارى و ماندگارى آن شخصیت است که اگر خود شخصیت در قید حیات باشد با موافق وی این کاشی ماندگار در جلوی منزل آنها نصب می‌شود.

  سوری با اشاره به اینکه در سال جاری ۵۰ پلاک “کاشی ماندگار” برای خانه ۵۰ شخصیت فرهنگی و هنرمند در تهران نصب خواهد شد، خاطرنشان کرد: هم اکنون شهروندان می‌توانند با مراجعه به وبگاه ichto.ir و در قسمت “کاشی ماندگار ” به معرفی این شخصیت‌های فرهنگ، علم و دین اقدام کنند.

  برچسب ها :

  نظرات