آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77442
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  یک فعال حوزهٔ هنرهای محیطی و زمینی ایرانی از مردم و گردشگران درخواست کرد تا برای حفظ زیبایی جزیره هرمز از خرید خاک رنگی و خام آن خودداری کنند.

  خاک رنگی این جزیره ایرانی را نخرید + تصاویر

  آوای شمال/به‌تازگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کتاب موزه دکتر احمد نادعلیان درباره فعالیت‌های او در جزیره هرمز را منتشر کرده است که در این کتاب، فعالیت‌های نادعلیان در جزیره هرمز به‌صورت تصویری و  نوشتاری به دو زبان انگلیسی و فارسی تشریح شده است. در این کتاب توضیح داده شده که فعالیت‌های هنری نادعلیان در […]

  آوای شمال/به‌تازگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کتاب موزه دکتر احمد نادعلیان درباره فعالیت‌های او در جزیره هرمز را منتشر کرده است که در این کتاب، فعالیت‌های نادعلیان در جزیره هرمز به‌صورت تصویری و  نوشتاری به دو زبان انگلیسی و فارسی تشریح شده است.

  در این کتاب توضیح داده شده که فعالیت‌های هنری نادعلیان در جزیره هرمز از سال ۱۳۸۵ آغاز شد و سپس با راهنمایی او هنرمندان بومی با استفاده از خاک‌ها و شن‌های رنگی نقاشی‌های محیطی با مقیاس بزرگ انجام دادند.

  احمد نادعلیان، در بخشی از این کتاب نسبت به برداشت و صادرات خاک‌های نایاب جزیره هشدار و شرح می‌دهد: شاید در آینده بتوانیم زباله‌ها را از محیط طبیعی جمع‌آوری کنیم اما شکل‌گیری کوه‌های رنگی و کانی‌های جزیره هرمز می‌تواند حاصل میلیون‌ها تحول زمین‌شناسی باشد.

  همچنین در ادامه از مردم خواسته شده: برای حفظ زیبایی جزیره هرمز از خرید خاک رنگی خام خودداری کنند چرا که با از بین رفتن این خاک ما میراث بزرگی را از دست می‌دهیم.

  وی در این کتاب نه‌تنها روند شکل‌گیری موزه دکتر احمد نادعلیان را توضیح می‌دهد بلکه همواره نسبت به مسایل محیط زیستی هشدار داده و از خواننده می‌خواهد نسبت به آن حساس باشد.

  نادعلین در بخشی از کتاب به عروسک‌های پلاستیکی کهنه‌ای اشاره می‌کند که از میان زباله‌ها و کوچه‌ها جمع‌آوری کرده و آنها را استعاره‌ای از کودکان نادیده گرفته شده می‌داند.

  وی همچنین به جمع‌آوری عروسک‌های بومی (دختلوک) در موزه اشاره می‌کند که با پارچه‌های کهنه ساخته شده و بسیار تخیلی و فاقد جزییات هستند.

  برچسب ها :

  نظرات