آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77415
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: علیرغم کاهش قیمت نفت طی روزهای اخیر پیش‌بینی می‌شود بازار بین‌المللی نفت در ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۷ به تعادل برسد.

  بازار جهانی نفت پاییز متعادل می‌شود

  آوای شمال/پس از اعلام توافق اوپک و کشورهای تولیدکننده عمده نفت جهان برای تمدید توافق کاهش عرضه نفت برای یک دوره ۹ ماهه دیگر، قیمت نفت حدود ۵ درصد کاهش یافت. این توافق شامل کاهش ۱٫۲ میلیون بشکه‌ای مجموع تولید نفت اوپک و ۶۰۰ هزار بشکه‌ای مجموع تولید نفت تولیدکنندگان غیراوپکی می‌شود که تا پایان […]

  آوای شمال/پس از اعلام توافق اوپک و کشورهای تولیدکننده عمده نفت جهان برای تمدید توافق کاهش عرضه نفت برای یک دوره ۹ ماهه دیگر، قیمت نفت حدود ۵ درصد کاهش یافت.

  این توافق شامل کاهش ۱٫۲ میلیون بشکه‌ای مجموع تولید نفت اوپک و ۶۰۰ هزار بشکه‌ای مجموع تولید نفت تولیدکنندگان غیراوپکی می‌شود که تا پایان ۳ ماهه نخست سال ۲۰۱۸ تمدید شده است.

  وزیر انرژی روسیه اعلام کرده است که امکان کاهش بیشتر عرضه نفت توسط روسیه به بازار جهانی وجود دارد و این کشور که مسئولیت بخش قابل توجهی از کاهش نفت غیر اوپکی‌ها را بر عهده گرفته است به تعامل خود در این زمینه ادامه می‌دهد.

  الکساندر نوواک همچنین تاکید کرد: ما برای موثر بودن این تواف حتی حاضریم در صورت لزوم بیش از میزان تعهد شده تولید نفت خود را کاهش دهیم.

  نوواک تاکید کرد: تمدید این توافق یک تصمیم بنیادی بلند مدت بسیار مهم بود.

  وی افزود: در صورتی که این توافق تمدید نمی‌شد می‌توانستیم شاهد اتفاقات بسیار بدتری باشیم و در صورتی که اقدامات بیشتری لازم باشد اوپک و کشورهای نفتی غیر عضو اوپک می‌توانند آن را اجرا کنند.

  این اقدامات مکمل می‌توانند شامل کاهش بیشتر عرضه نفت و یا افزایش نسبی عرضه باشد و همه این مسائل بستگی به شرایط بازار دارد.

  نواک پیش بینی کرد بازار جهانی نفت طی ماه های آینده و در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ رسیدن به تعادل را تجربه خواهد رکد.

   

  برچسب ها :

  نظرات