آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 13 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77316
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  یک استاد دانشگاه علوم پزشکی به چگونگی کاهش دانش برخی پزشکان که حتی می‌تواند در مدت یک سال دانش آنان به نصف کاهش یابد، پرداخت.

  پزشکانی که یک‌ساله دانش آنها نصف می‌شود

  اوای شمال/در پاسخ به این پرسش که آیا درست است که روش‌های تشخیصی و درمانی پزشکان هر ۱۰ سال تغییر می‌کند، اظهار داشت: بله، تکنیک‌های پزشکی در طول هر یک دهه تغییر می‌کنند. وی در توضیحی درباره اهمیت به‌روز بودن پزشکان به دانش پزشکی عنوان کرد: در زمینه علم پزشکی، اگر کسی در کوران مطالعه […]

  اوای شمال/در پاسخ به این پرسش که آیا درست است که روش‌های تشخیصی و درمانی پزشکان هر ۱۰ سال تغییر می‌کند، اظهار داشت: بله، تکنیک‌های پزشکی در طول هر یک دهه تغییر می‌کنند.

  وی در توضیحی درباره اهمیت به‌روز بودن پزشکان به دانش پزشکی عنوان کرد: در زمینه علم پزشکی، اگر کسی در کوران مطالعه نباشد، همیشه دانش وی کم می‌شود مثلاً اگر دو سال مطالعه پزشکی مستمر نداشته باشد که حتی برخی‌ها از این مدت هم کمتر گفتند، یعنی اگر پزشکی فقط یک سال مطالعه مستمر پزشکی نداشته باشد، دانش پزشکی آن متخصص پزشک نصف می‌شود.

  این متخصص اورولوژی ادامه داد: حال اگر این کاهش دانش پزشکی در هر دو سال یا یک‌سال ادامه پیدا کند، دیگر چیزی از دانش به‌روز پزشکی آن پزشک باقی نمی‌ماند.

  زرگر تصریح کرد: بنابراین پزشکان باید حتماً در کوران مطالعه و به‌روز کردن دانش پزشکی خودشان باشند تا هم خودشان در مدار دانایی قرار گرفته و هم بیماران از دانش پزشکی آنها به‌بهترین نحو سود ببرند.

  این استاد دانشگاه علوم پزشکی درباره اینکه با این توضیحات آیا پزشکان ایرانی در علوم خود به‌روز هستند، پاسخ داد: به‌نظر بنده، بیشتر پزشکان ایرانی اهل مطالعه و به‌روز کردن دانش خود هستند.

  برچسب ها :

  نظرات