آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77302
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  یک کارشناس مذهبی با اشاره به نماز و دعای رز سوم ماه رمضان، از ثواب بسیار زیاد ختم قرآن کریم در این ماه پربرکت سخن گفت.

  نماز و دعای روز سوم ماه مبارک رمضان

  آوای شمال/رمضان ماه میهمانی خداوند  است و به دلیل باز بودن درهای آسمان، در این ماه خداوند بیش از سایر ماه‌ها به بندگانش توجه و عنایت دارد. وی ادامه داد: برکت ماه رمضان به اندازه‌ای است که خداوند فرموده حتی اگر یک آیه از قرآن کریم را بخوانید، ثواب آن را هزاران برابر برایتان در […]

  آوای شمال/رمضان ماه میهمانی خداوند  است و به دلیل باز بودن درهای آسمان، در این ماه خداوند بیش از سایر ماه‌ها به بندگانش توجه و عنایت دارد.

  وی ادامه داد: برکت ماه رمضان به اندازه‌ای است که خداوند فرموده حتی اگر یک آیه از قرآن کریم را بخوانید، ثواب آن را هزاران برابر برایتان در نظر می‌گیریم.

  محمدی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان حتی خواب روزه‌دار نیز برای او به عنوان عملی ارزشمند در نظر گرفته می‌شود و فرد روزه‌دار با خوابیدن نیز، عملی مثبت و نیکو در کارنامه اعمال خود ثبت می‌کند.

  وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: برای سومین شب از ماه مبارک رمضان خواندن یک نماز مورد سفارش قرار گرفته که در این نماز ده رکعتی، در هر رکعت سوره حمد همراه با ۵۰ مرتبه سوره توحید خوانده می‌شود.

  این کارشناس مذهبی توضیح داد: با توجه به اینکه هر یک از روزهای ماه مبارک رمضان دعای مخصوص به خود را دارد، در روز سوم ماه میهمانی خداوند خواندن این دعا مورد تأکید قرار گرفته است:

  ” اللهمّ ارْزُقنی فیهِ الذّهْنَ و التّنَبیهَ و باعِدْنی فیهِ من السّفاهه و التّمْویهِ و اجْعَل لی نصیباً مِنْ کلّ خَیْرٍ تُنَزّلُ فیهِ بِجودِکَ یا أجْوَدَ الأجْوَدینَ ”

  ” خدایا روزی کن مرا در آن روز هوش و خودآگاهی را و دور بدار در آن روز از نادانی و گمراهی و قرار بده مرا بهره و فایده از هر چیزی که فرود آوردی در آن به بخشش خودت، ای بخشنده‌ترین بخشندگان “.

  وی یادآور شد: براساس آنچه که از ابن عباس روایت کرده‌اند، حضرت رسول (ص) برای روزه هر روز ماه مبارک رمضان فضیلت بسیاری را ذکر کرده‌اند و همچنین برای هر روز دعای مخصوصی با فضیلت و ثواب بسیار بیان شده است.

  محمدی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای ارزشمند برای ماه مبارک رمضان، خواندن قرآن کریم و ختم کردن این کتاب الهی در ماه میهمانی خداوند است چرا که این عمل علاوه بر تأثیرات مثبت در زندگی دنیوی فرد، در زندگی اخروی او نیز تأثیرات مطلوبی بر جای می‌گذارد.

  برچسب ها :

  نظرات