آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77236
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  فیلم سوئدی «مربع» ساخته «رابین اوستلوند» در حالی جایزه معتبر نخل طلا را از آن خود کرد که منتقدین در پیش‌بینی‌ها کمتر شانسی برای آن قائل بودند. فیلم شانس اولی «عشق افسانه وهم‌آور» به کارگردانی «آندره‌ای زویاگینتسِف» تنها به جایزه هیات داوران بسنده کرد.

  پیش‌بینی‌ها در جشنواره کن غلط ازآب درآمد

  آوای شمال/هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن، شب گذشته با اعطای جایزه نخل طلای بهترین فیلم «مربع» ساخته «رابین اوستلوند» از سوئد به کار خود پایان داد و اغلب پیش‌بینی‌ها درباره این جشنواره اشتباه از کار درآمد. مراسم اعطای جوایز هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن با اجرای «مونیکا بلوچی» برگزار شد و هیأت داوران بخش رقابتی […]

  آوای شمال/هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن، شب گذشته با اعطای جایزه نخل طلای بهترین فیلم «مربع» ساخته «رابین اوستلوند» از سوئد به کار خود پایان داد و اغلب پیش‌بینی‌ها درباره این جشنواره اشتباه از کار درآمد.

  مراسم اعطای جوایز هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن با اجرای «مونیکا بلوچی» برگزار شد و هیأت داوران بخش رقابتی این رویداد سینمایی به ریاست «پدرو آلمادوار»، جایزه نخل طلای بهترین فیلم را به فیلم سوئدی «مربع» به کارگردانی «رابین اوستلوند» اعطا کرد.

  فیلم سوئدی «مربع» ساخته «رابین اوستلوند» در حالی جایزه معتبر نخل طلا را از آن خود کرد که منتقدین در پیش‌بینی‌ها کمتر شانسی برای آن در نظر گرفته بودند. فیلم «عشق افسانه وهم‌آور» به کارگردانی «آندره‌ای زویاگینتسِف» که روایت‌گر زنیست که دنبال همسریست که در سیستم زندان‌های روسیه مفقود شده است شانس اول نخل طلای کن محسوب می‌شد که به جایزه هیات داوران قناعت کرد.

  اما جایزه بزرگ هیأت داوران که مهترین عنوان پس از نخل طلاست به فیلم فرانسوی و تحسین شده «۱۲۰ ضربان در دقیقه» به کارگردانی «رابین کامپیلو» تعلق گرفت، فیلمی که به عقیده بسیاری از کارشناسان شانس اول نخل طلا محسوب می‌شد.

  «سوفیا کاپولا» برای ساخت فیلم «فریب خورده» جایزه بهترین کارگردانی را ازآن خود کرد.

  «پائولو سورنتینو» کارگردان مطرح ایتالیایی و یکی از اعضای هیأت داوران با حضور روی سن جشنواره، جایزه بهترین بازیگر زن کن ۲۰۱۷ را به «دایان کروگر» برای بازی در فیلم «محو شدگی» ساخته «فاتح آکین» کارگردان آلمانی ترک‌تبار اهدا کرد.

  «خواکین فنیکس» بازیگر آمریکایی نیز در حالی برای بازی در فیلم «تو واقعاً اینجا نبودی» به کارگردانی «لین رامسی» جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره را دریافت کرد، جایزه‌ای که سال پیش به شهاب حسینی برای فیلم «فروشنده» رسیده بود.

  «پدرو آلمادوار» جایزه ویژه‌ای را که به مناسبت هفتادمین سالگرد برگزاری جشنواره کن در نظر گرفته شده بود به «نیکل کیدمن» اعطا کرد. «کیدمن» امسال در سه فیلم حاضر در جشنواره نقش‌آفرینی کرده بود.

  جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کن که سال گذشته به اصغر فرهادی برای فیلم «فروشنده» رسیده بود، امسال به صورت مشترک به «یورگن لانتیموس» برای فیلم «کشتن آهوی مقدس» و «لین رامسی» برای فیلم «تو واقعا اینجا نبودی» رسید.

  «کریستین مونجیو» رئیس هیأت داوران بخش فیلم کوتاه و سینه فونداسیون کن نیز جایزه بهترین فیلم کوتاه را به فیلم چینی «یک شب آرام» ساخته «کی یانگ» اعطاء کرد.

  جایزه دوربین طلای کن که به بهترین فیلم اول جشنواره در بخش‌های گوناگون به فیلم «زن جوان» به کارگردانی «لئونور سرالی» از فرانسه رسید.

   

  برچسب ها :

  نظرات