آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77230
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سرخ‌رود
 •   

  امام جمعه سرخ‌رود:

  دولت باید شفافیت را از نزدیکان خود شروع کند/ تیم اقتصادی دولت صدای مشکلات مردم را بشنود

  امام جمعه سرخ رود گفت: دولت دوازدهم باید از ظرفیت‌های اقتصادی برای رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال مردم قدم بردارد و صدای مردم در این حضور را بشنود و شفافیت را باید از نزدیکان خود شروع کند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی آملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: حضور مردم عزیز و حماسه‌آفرین در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی لطف عظیمی بود که خدای متعال بر ملت ما و کشور ما تفضل و عطا کرد این مردم نشان دادند که ملت ایران برای مدیریت کشور احساس مسؤولیت می‌کند و با اراده و اختیار خود، قدم به میدان می‌گذارد.

  وی افزود: انتخابات برای اینکه مسؤولان کشور را تعیین بکند این فرصت مهمی برای نظام و انقلاب است که پیام بزرگی برای مسؤولان و نخبگان سیاسی دارد که مردم جمهوریت خودشان را با فریاد قوی اثبات کردند و این پتک جمهوریت بود بر سر دشمنانی که دائم حرف می‌زنند علیه اسلام که پایه‌های جمهوریت نظام را به‌خیال خودشان خدشه وارد کنند.

  موسوی آملی خاطرنشان کرد: آن حضور قوی نشان دهنده این معنی است که سیاسیونی که در مسند قدرت نشسته‌اند از این پیروزی بزرگی که در عرصه سیاسی برایشان پیدا شد، بر اثر این حادثه مغرور نشوند همان طور که امام در فتح خرمشهر فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد بدانیم که من و شما کاره‌ای نیستیم.

  امام جمعه سرخ رود در ادامه بیان کرد: دست قدرت الهی است من و شما وسائلی هستیم که اگر عقل به خرج دهیم، اختیار خودمان را به کار بیندازیم وارد میدان شویم از ما برای حصول این هدف استفاده خواهد شد و افتخار و شرف برای ما می‌ماند اما اگر هم نباشیم این جور نیست که طبق آیه ۵۴ سوره مائده کار خداوند بر روی زمین نرود اگر شما بیایید میدان بر دشمنان پیروز خواهید شد شکست در جبهه حق معنی ندارد مگر آنکه اهل حق توی میدان نیایند و کار لازم را نکنند بنابراین کار خداست.

  این مسؤول درباره شعار اعلام شده سال از سوی رهبری و کار دولت عنوان کرد: این دولت طبق فرمایش مقام معظم رهبری در شعار سال باید گام اساسی در اشتغال و تولید بر دارد و ظرفیت‌های زیادی وجود دارد که دولت باید از آن ظرفیت‌های اقتصادی برای رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال و تولید قدم بردارد باید انسجام و همگرایی اقتصادی بین تیم اقتصادی دولت ایجاد شود تا مشکلات اشتغال برطرف شود.

  وی افزود: تیم اقتصادی دولت باید صدای مشکلات مردم را بشنود و شفافیت را دولت باید از نزدیکان خود شروع کند باید سازمان‌های تصمیم گیرنده اقتصادی مشکلات بانکی کشور را حل کنند در کنار انباشت نقدینگی با توجه به حجم نقدینگی دولت باید برنامه مدوّن داشته باشد دولت باید بداند فرصت‌ها بیش از مشکلات ما است.

  موسوی آملی تصریح کرد: یکی از مسائل مهم برای دولت عدالت اقتصادی است و مسأله عدالت اقتصادی و عدم توزیع عادلانه ثروت عمومی و در آمد عمومی باعث نارضایتی مردم از تیم اقتصادی دولت شده است دولت بایستی جوری برنامه‌ریزی کند که از ناحیه دولت، فشار تورمی روی مردم زیاد نشود حالا یک وقت از ناحیه بیرون است یک وقت از ناحیه بعضی از قوانین است این بی احتیاطی های اقتصادی را حل کنید.

  وی ادامه داد: باید مواظب باشند دولت مردان که اگر یک اقدام نابجا و نسنجیده انجام شود درّه هولناکی درست می‌کند که تا بخواهیم آن را پُر کنیم زمان از دست می‌رود و باید طبق فرمایش مقام معظم رهبری در داخل خودمان قوی شویم تا آسیب‌های کشور برطرف شود.

  امام جمعه سرخ‌رود درباره بحران در بحرین و یورش رژیم آل خلیفه به معترضان اظهار کرد:باید بگویم مسئله مسئله شیخ عیسی قاسم نیست بلکه مسأله حق خواهی و حق‌طلبی است و توهین به همه علمای اسلام است که متأسفانه هر وقت زورمداران و پول پرستان عالم از توحش و تفرعن منطقه حمایت می کنند بخاطر فروش تسلیحات خود این جنایات هولناک و توهین مراجع عظام تقلید رخ می‌دهد.

  موسوی آملی در پایان گفت: آل‌خلیفه هم با چراغ سبز ترامپ از حرکت مسالمت‌آمیز مردم بحرین سوء‌استفاده می‌کند و نمی‌داند این بغض به جوشش آمده بوسیله خون‌های جوانان بحرینی، دولت بحرین را بزودی غرق خواهد کرد و این توهین به مرجع دینی شیعیان سیلی محکمی به دولت بحرین خواهد زد ایران اسلامی در مقابل تروریسم می‌ایستد و بابت مسائل موشکی چه تحریم بکنند چه تحریم نکنند از هیچ کس و هیچ کشوری اجازه نخواهد گرفت.

  برچسب ها :

  نظرات