آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77143
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  با گذشت بیش از یک سال از آغاز بهسازی باغ وحش شیراز و انتقال اکثر گونه‌های این مرکز به جایگاه‌های جدید، در روزهای گذشته نوبت به میمون‌های رزوس این باغ وحش رسید تا پس از سال‌ها از قفس‌هایی کوچک خارج و با مشاهده خانه جدیدشان غافلگیر شوند.

  نوبت به غافلگیر شدن میمون‌های باغ وحش شیراز رسید! + فیلم

  آوای شمال/با گذشت بیش از یک سال از آغاز بهسازی باغ وحش شیراز و انتقال اکثر گونه‌های این مرکز به جایگاه‌های جدید، در روزهای گذشته نوبت به میمون‌های رزوس این باغ وحش رسید تا پس از سال‌ها از قفس‌هایی کوچک خارج و با مشاهده خانه جدیدشان غافلگیر شوند. شهره مطلع، فعال حیات وحش در استان […]

  آوای شمال/با گذشت بیش از یک سال از آغاز بهسازی باغ وحش شیراز و انتقال اکثر گونه‌های این مرکز به جایگاه‌های جدید، در روزهای گذشته نوبت به میمون‌های رزوس این باغ وحش رسید تا پس از سال‌ها از قفس‌هایی کوچک خارج و با مشاهده خانه جدیدشان غافلگیر شوند.

  شهره مطلع، فعال حیات وحش در استان فارس که وضعیت بازسازی باغ وحش شیراز را از آغاز تا کنون پیگیری می‌کند با اعلام این خبر به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم می‌گوید: ساکنان یکی از نامناسب‌ترین جایگاه‌ها یا بهتر بگویم قفس‌ها در باغ وحش شیراز طی دهه‌های گذشته، میمون‌های رزوس بودند که خوشبختانه طی روزهای گذشته به جایگاهی جدید منتقل شدند.

  وی با ابراز رضایت از وضعیت جایگاه جدید میمون‌های رزوس در این باغ وحش ادامه داد: این جایگاه، علاوه بر مساحت قابل توجه، امکاناتی مانند تاب، برکه آب، ارتفاع و جایگاه سرپوشیده در اختیار میمون‌ها قرار می‌دهد که پس از پایان مرحله ایمن‌سازی، به جرات می‌توان آن را بهترین جایگاه میمون رزوس در سطح کشور دانست.

  مطلع در پایان با بیان اینکه جایگاه‌های جدید حیوانات باغ وحش شیراز، موقتی است یادآور شد: مدیران باغ وحش شیراز به دنبال وام بانکی هستند تا با همکاری یکی از برجسته‌ترین معماران شیراز، باغ وحش را به پارک وحشی به روز و مطابق با استانداردهای بین‌المللی تبدیل کنند اما تا زمان فراهم شدن شرایط، بازسازی موقت جایگاه‌های حیوانات را در دست اجرا دارند و بسیاری از حیوانات را از جمله اکثر شیرها، خرس‌ها، کفتار، گرگ، تشی، شترمرغ و پرندگان شکاری به جایگاه‌های جدید منتقل کرده‌اند.

  به گزارش تسنیم، سیروس قهرمانی در سال ۱۳۳۷ برای نگهداری از حیواناتی چون شیر، فیل و میمون که از هندوستان و پاکستان با خود به ایران آورده بود، باغ وحش شیراز را پایه‌گذاری کرد. قهرمانی در بهمن ماه ۱۳۹۴ چشم از جهان فروبست و در باغ وحش شیراز به خاک سپرده شد. بهسازی باغ وحش شیراز که میزبان گونه‌های متنوع جانوری از جمله ده‌ها  شیر آفریقایی است از آغاز سال ۹۵  آغاز شد.

  برچسب ها :

  نظرات