آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77104
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دولت آلمان اعلام کرد که پیش از خروج نظامیان خود، ۲ هفته به دولت ترکیه فرصت می‌دهد تا درباره پایگاه هوایی اینجرلیک تصمیم‌گیری کنند.

  آلمان برای دولت اردوغان ضرب‌الاجل تعیین کرد

  اوای شمال/دولت آلمان در ارتباط با اختلافاتی که با ترکیه بر سر بازدید نمایندگان این کشور از پایگاه اینجرلیک دارد، برای  دولت «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه ضرب‌الاجل تعیین کرد. بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، پیشتر «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرده بود که اگر ترکیه به اقدامات خود مبنی بر جلوگیری از سفر نمایندگان به […]

  اوای شمال/دولت آلمان در ارتباط با اختلافاتی که با ترکیه بر سر بازدید نمایندگان این کشور از پایگاه اینجرلیک دارد، برای  دولت «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه ضرب‌الاجل تعیین کرد.

  بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، پیشتر «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرده بود که اگر ترکیه به اقدامات خود مبنی بر جلوگیری از سفر نمایندگان به پایگاه اینجرلیک ادامه دهد، آلمان نظامیان خود را از این پایگاه هوایی خارج می‌کند. اکنون برلین ۲ هفته به آنکارا فرصت داده است تا در این مورد وارد مذاکره شود.

  مقامات عالی‌رتبه وزارت خارجه آلمان و نمایندگان دفاعی پارلمان شب گذشته در این مورد نشستی تشکیل دادند. بر این اساس آلمان تصمیمی برای خروج سریع نیروهایش از پایگاه هوایی اینجرلیک ندارد.

  همچنان خبری در سطح وزارت خارجه آلمان از اقدامات آتی منتشر نشده است اما به نظر می‌رسد که دولت آلمان امیدی ندارد که بتواند با ترکیه در این زمینه به توافقی برسد. با این حال اقدامات متعدد آنکارا نشان داده است که آلمانی‌ها در شرایط ضروری می‌توانند به این پایگاه هوایی بروند.

  نظامیان آلمانی در قالب مشارکت در ماموریت ائتلاف آمریکایی برای مقابله با داعش در پایگاه هوایی اینجرلیک مستقر شده‌اند. به دنبال بالا گرفتن تنش میان ترکیه و برلین، ترکیه اعلام کرد که به نمایندگان آلمانی اجازه نمی‌دهد که با نظامیان مستقر در این پایگاه دیدار کند. این اقدام واکنش آلمان را به دنبال داشت و به خودی خود به نوعی تنش جدید در روابط ۲ کشور تبدیل شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات