آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77093
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  خانواده «منیر آل آدم» فعال معلول عربستانی محکوم به اعدام در بیانیه‌ای از سازمان ملل و جامعه جهانی خواست تا مسئولیت تلاش برای نجات وی از حکم «ظالمانه» اعدام

  حکم اعدام برای منیر ‎آدم، «ظالمانه» است

  اوای شمال/خانواده «منیر عبدالله احمد آل آدم» فعال عربستانی در بیانیه‎ای حکم اعدام برای این جوان ۱۹ ساله را «ظالمانه» خواند و تاکید کرد که جامعه جهانی و سازمان ملل باید مسئولیت نجات وی از اعدام و آزادی وی از زندان را بر عهده بگیرند. خانواده منیر عبدالله آل آدم اعلام کرد که دادگاه کیفری […]

  اوای شمال/خانواده «منیر عبدالله احمد آل آدم» فعال عربستانی در بیانیه‎ای حکم اعدام برای این جوان ۱۹ ساله را «ظالمانه» خواند و تاکید کرد که جامعه جهانی و سازمان ملل باید مسئولیت نجات وی از اعدام و آزادی وی از زندان را بر عهده بگیرند.

  خانواده منیر عبدالله آل آدم اعلام کرد که دادگاه کیفری ویژه تروریسم در ریاض بر اساس اعتراف های غیر قانونی، حکم اعدام وی را اثبات کرد بدون اینکه دادستان و یا دادستانی دلایلی برای اثبات ادله داشته باشد.

  در این بیانیه آمده است که چگونه ممکن است بدون اجازه دادن به وکیل مدافع برای حضور در جلسات تحقیق و محاکمه می توان حکم اعدام را صادر کرد. علاوه بر آن، شکنجه جسمی و روحی منیر باعث شد که حس شنوایی خود را از دست بدهد.

  دادگاه ریاض می گوید که منیر به جرم «حمله علیه پلیس» در جریان تظاهرات قطیف در سال ۲۰۱۱، به اعدام محکوم شد.

  روزنامه ایندپندنت در چهارم نوامبر سال ۲۰۱۶ در گزارشی درباره نحوه اعتراف گرفتن از منیر آل آدم نوشت: وی پس از ضرب و شتم شدید از سوی بازجویان زندان اعتراف نامه را امضا کرد.

  روزنامه تایمز انگلیس در گزارشی نوشت: فعالان حقوق بشر عربستانی و بین المللی نگران اعدام یکی از معترضان نابینا و ناشنواست که تنها یکی از گوش هایش شنوایی داشت اما بر اثر شکنجه آن را هم از دست داده است؛ فردی که متهم است در اعتراضات منطقه شرقی القطیف در سال ۲۰۱۱ مشارکت کرده است.

  گزارش گروه حقوقی مخالف مجازات اعدام موسوم به « Reprieve » تصریح می کند که ده‌ها نوجوان و جوان عربستانی در یک روز در ماه ژانویه سال گذشته به اتهام های سیاسی در عربستان اعدام شدند و رژیم عربستان سعودی می گوید که بعضی از آنها وابسته به القاعده هستند و اکنون منیر آل آدم نیز در آستانه ابتلا به سرنوشتی مشابه با اعدام شدگان کم سن و سال عربستانی است.

   

  برچسب ها :

  نظرات