آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 77005
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت: در چند سال آینده تعداد قابل‌توجهی از معلمان بازنشسته خواهند شد که ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امکان تأمین آنها را ندارد و نیاز است به‌طریقی این کسری را جبران کنیم.

  موج بازنشستگی در آموزش‌وپرورش/سند تحول بنیادین تنها سند حاکم در آموز‌ش‌وپرورش است

  آوای شمال/مهدی نوید ادهم در خصوص اجرای سند تحول بنیادین و شتاب اجرای آن اظهار کرد: آموزش و پرورش از پایه اول دبستان تا دوره دبیرستان، برای روخوانی، روان‌خوانی و آشنایی دانش‌آموزان با مفاهیم قرآنی برنامه‌هایی در قالب متون درسی و فعالیت‌های فوق‌برنامه دارد. وی افزود: مصمم هستیم سند تحول بنیادین بیش از گذشته در […]

  آوای شمال/مهدی نوید ادهم در خصوص اجرای سند تحول بنیادین و شتاب اجرای آن اظهار کرد: آموزش و پرورش از پایه اول دبستان تا دوره دبیرستان، برای روخوانی، روان‌خوانی و آشنایی دانش‌آموزان با مفاهیم قرآنی برنامه‌هایی در قالب متون درسی و فعالیت‌های فوق‌برنامه دارد.

  وی افزود: مصمم هستیم سند تحول بنیادین بیش از گذشته در دستور کار قرار بگیرد چرا که تنها سند حاکم در آموزش و پرورش است و پیام اصلی آن قرآن است همچنین دستیابی به مراحلی از حیات طیبه از افتخارات و اهداف سند تحول بنیادین است که امیدواریم زمینه تحقق آن در فعالیت‌های قرآنی و سایر برنامه‌های آموزش و پرورش فراهم شود.

  دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: بحث حذف درس قرآن در مدارس مطرح نیست و به هیچ وجه این قضیه صحت ندارد، در جدول برنامه‌های درسی تغییراتی ایجاد کردیم به‌گونه‌ای که دانش آموزان در ۶ سال دوره ابتدایی ۲۷ ساعت، در دوره متوسطه و رشته‌های علوم ریاضی و علوم تجربی ۴۶ ساعت و در رشته علوم انسانی ۵۰ ساعت آموزش قرآن را فرا می‌گیرند.

  نویدادهم در پاسخ به این پرسش که “آیا مطابق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هر معلمی که به آموزش و پرورش وارد می‌شود باید از خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان باشد؟” تصریح کرد: بله؛ چنین است و در چند سال آینده تعداد قابل توجهی از معلمان بازنشسته خواهند شد که ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امکان تأمین آنها را ندارد و نیاز است به‌طریقی این کسری را جبران کنیم اما باید به کمیت و کیفیت در بحث تأمین نیرو توجه داشته باشیم و در این زمینه نیاز است تا سیاست‌گذاران و مسئولان دولت و مجلس به ما کمک کنند تا مشکل به‌گونه‌ای حل شود که نیروهای کیفی وارد آموزش و پرورش شوند.

  وی ادامه داد: در چند سال گذشته حرکت دانشگاه فرهنگیان رو به کمال بوده و برنامه‌های خوبی تدارک دیده‌اند از جمله تغییر و اصلاح برنامه‌های درسی دانشگاه فرهنگیان و اگر قرار است این دانشگاه پاسخگوی نیاز آموزش و پرورش به تأمین نیروی انسانی باشد باید از آن حمایت جدی کرد.

  برچسب ها :

  نظرات