آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76986
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مدیرکل دفتر بررسی‌ آلودگی‌های دریایی سازمان محیط زیست با بیان اینکه براساس بازرسی‌ها و پایش‌های مستمر این سازمان شناگاه‌هایی که ریسک آلودگی میکروبی دارند با پرچم زرد معرفی می‌شوند، گفت: ممکن است شناگاهی که در یک دوره آلوده اعلام شده، در دوره بعد آلوده نباشد.

  امسال شناگاه‌های آلوده دریای خزر را با پرچم زرد بشناسید

  اوای شمال/شناگاههای خزر مثل سال های گذشته همچنان به طور مستمر پایش می‌شوند، گفت: طبق ضوابط محیط زیست این شناگاه‌های از سوی سازمان حفاظت محیط زیست بررسی شده و نتایج آن به دستگاه‌های مسئول ابلاغ می‌شود. الماسی اظهارداشت: براساس بازرسی‌های انجام شده و پایش‌های مستمر ما شناگاه‌هایی که ریسک آلودگی دارند با پرچم زرد معرفی […]

  اوای شمال/شناگاههای خزر مثل سال های گذشته همچنان به طور مستمر پایش می‌شوند، گفت: طبق ضوابط محیط زیست این شناگاه‌های از سوی سازمان حفاظت محیط زیست بررسی شده و نتایج آن به دستگاه‌های مسئول ابلاغ می‌شود.

  الماسی اظهارداشت: براساس بازرسی‌های انجام شده و پایش‌های مستمر ما شناگاه‌هایی که ریسک آلودگی دارند با پرچم زرد معرفی می‌شوند.

   وی ادامه داد: علاوه بر این شناگاه‌هایی که از نظر زیست محیطی وضعیت مطلوبی دارند با پرچم آبی به هموطنانمان معرفی خواهند شد.

  الماسی با اشاره به اینکه وضعیت شناگاه‌های جنوبی کشور به طور کلی  ببه دلیل گرمای هوا و شوری آب از نظر میکروبی نگران کننده نیست، گفت: پرچم‌گذاری ما با تکمیل اطلاعات از سوی استان‌های شمالی به زودی آغاز خواهد شد.

  مدیرکل دفتر بررسی‌های آلودگی‌های دریایی در خصوص وضعیت آلودگی‌های فاضلاب در استان‌های شمالی اظهارداشت: وزارت نیرو احداث و تکمیل شبکه‌های فاضلاب را در دستور کار خود دارد.

  مدیرکل دفتر بررسی‌های آلودگی‌های دریایی سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت بهداشت به صورت همزمان و هم‌عرض وضعیت شناگاه‌های کشور را مورد بررسی قرار می‌دهند، تصریح کرد: هم‌عرض بودن این بررسی‌ها دقت نتایج را بالا می‌برد.

   وی تأکید کرد:  با توجه به پویایی شرایط هیدرودینامیکی  محیط دریایی، وضعیت شناگاههایی که آلوده اعلام می شوند، دائمی نیست و ممکن است شناگاهی که در یک دوره آلوده اعلام شده، در دوره بعد آلوده نباشد. بخصوص اگر تمهیدات مدیریتی مد نظر سازمان توسط مدیران شناگاه ها انجام شود. به همین دلیل عملیات پرچم‌گذاری برای اعلام تغییرات پیش‌بینی شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات