آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76977
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا که در رویداد تسخیر لانه جاسوسی در ایران، تلاش کرد رویکرد اقدام نظامی علیه ایران را پیش ببرد،در سن 89 سالگی درگذشت.

  برژینسکی مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا درگذشت

  آوای شمال/«زبیگنیو برژینسکی» مشاور چندین رئیس‌جمهور آمریکا در سن ۸۹ سالگی درگذشت. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مرگ برژینسکی سیاستمدار لهستانی آمریکایی توسط دخترش در اینستاگرام اعلام شد. وی صدای اصلی سیاست خارجی آمریکا در سالهای در حین و بعد از ریاست‌جمهوری «جیمی کارتر» بوده است. خبرگزاری فرانسه گزار ش کرد که «میکا برژینسکی» […]

  آوای شمال/«زبیگنیو برژینسکی» مشاور چندین رئیس‌جمهور آمریکا در سن ۸۹ سالگی درگذشت.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مرگ برژینسکی سیاستمدار لهستانی آمریکایی توسط دخترش در اینستاگرام اعلام شد.

  وی صدای اصلی سیاست خارجی آمریکا در سالهای در حین و بعد از ریاست‌جمهوری «جیمی کارتر» بوده است.

  خبرگزاری فرانسه گزار ش کرد که «میکا برژینسکی» دختر زبیگنیو که خبرنگار نیز هست در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «پدرم امشب در آرامش درگذشت. او در بین دوستانش به زبیگ معروف بود، در بین نوه‌هایش به فرمانده و برای همسرش به عشق بادوام زندگی‌اش شهرت داشت».

  برژینسکی در لهستان متولد شد و سپس قبل از آنکه به آمریکا نقل مکان کند به کانادا رفت. وی کارشناس کمونیسم بود که توجه بسیاری از قانونگذاران آمریکا را به خود جلب کرد.

  برژینسکی در حین مبارزات انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۹۶۰ «جان اف کندی» رئیس‌جمهور آمریکا، بعنوان مشاور فعالیت داشت و توصیه کرد که برای جلوگیری از دشمنی با جماهیر شوروی، سیاست آشتی را در پیش گیرد. وی سپس بعنوان مشاور «لیندون جانسون» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا فعالیت خود را ادامه داد.

  وی خیلی فوری بعد از مراسم تحلیف کارتر، بعنوان مشاور امنیت ولی وی منصوب شد و در دوران ریاست‌جمهوری وی، در بسیاری از درگیری‌های بین‌المللی دخیل بود.

  گزارش‌ها حاکی از آن است که برژینسکی معتقد بود که در حادثه تسخیر لانه جاسوسی در تهران، مذاکره بی‌فایده است و تمامی تلاش خود را برای اقدام نظامی به کار گرفت.

  برژینسکی چندی پیش در مصاحبه با نشریه «فارن پالسی» در خصوص ایران گفته بود: «اصولا من ایران را کشوری اصیل می دانم که در اغلب کشورهای دیگر خاورمیانه شما چنین چیزی را نمی‌بینید. در ایران انسجام واقعی وجود دارد. ایران کشوری با هویتی معتبر و با دولتی مستحکم است و تنها کشور مصر کمی شبیه ایران است».

  وی در خصوص بحران در جامعه بین‌الملل نیز گفته بود که بحران‌ در جامعه بین‌الملل رو به گسترش است و شواهدی وجود دارد مکان‌هایی که هم‌اکنون با بحران مواجه نیستند به زودی دچار بحران خواهند شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات