آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76957
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  آژانس امنیت ملی آمریکا با سوءاستفاده از یک آسیب‌پذیری در ویندوز ایکس پی و ویندوز سرور 2003 موسوم به EsteemAudit به رایانه‌های مجهز به این ویندوز حمله می‌کند.

  افشای ابزار آمریکا برای آسیب‌زدن به ویندوز ایکس پی

  آوای شمال/در حالی که باج افزار واناکرای برای بسیاری از رایانه های مجهز به سیستم عامل ویندوز در سراسر جهان مشکل ایجاد کرده، انتشار خبر این سوءاستفاده آژانس امنیت ملی آمریکا باعث نگرانی های فراوان شده است. این خبر توسط یک گروه هکری به نام Shadow Brokers افشا شده که پیش از این هم در […]

  آوای شمال/در حالی که باج افزار واناکرای برای بسیاری از رایانه های مجهز به سیستم عامل ویندوز در سراسر جهان مشکل ایجاد کرده، انتشار خبر این سوءاستفاده آژانس امنیت ملی آمریکا باعث نگرانی های فراوان شده است.

  این خبر توسط یک گروه هکری به نام Shadow Brokers افشا شده که پیش از این هم در مورد برخی ابزار هکری مورد استفاده آژانس امنیت ملی آمریکا اطلاعاتی را منتشر کرده بودند.

  آسیب پذیری EsteemAudit از طریق پرت ۳۳۸۹ رایانه، ویندوزهای ایکس پی و سرور ۲۰۰۳ که وصله های امنیتی به روزرسان بر روی آنها نصب نشده باشد را هدف قرار می دهد.

  در صورتی که یک رایانه در شبکه های رایانه ای از این طریق آلوده شود، آلودگی به سرعت گسترش یافته و دیگر رایانه ها هم به بدافزار آلوده می شوند. بنابراین ضروری است ارتباط رایانه آلوده با دیگر رایانه ها و اینترنت به سرعت قطع شود.

  برای حل سریع این مشکل کاربران می توانند از بسته های امنیتی خاص شرکت ensile که بدین منظور طراحی شده، استفاده کنند. اطلاعات تکمیلی در این زمینه از آدرس http://pages.ensilo.com/download-the-patch-for-esteemaudit-exploit در دسترس است.

   

  برچسب ها :

  نظرات