آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76843
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  وزیر اقتصاد گفت: باید حواسمان به این نکته جمع باشد که مردمی که به ما رأی داده‌اند، از وعده‌های پرآب‌وتاب اضافه‌کردن یارانه‌ها چشم‌پوشی کرده و اکنون از ما توقع دارند آینده بهتری برای آنها فراهم بیاوریم.

  رأی‌دهندگان به “حسن روحانی” افزایش یارانه نمی‌خواهند

  آوای شمال/علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع مدیران کل و رؤسای ادارات کل استانی سازمان امور مالیاتی، با تأکید بر لزوم تمرکز بر اجرای کامل طرح جامع مالیاتی، نقشه راه این سازمان در سال پیشِ‌رو را برای آنها ترسیم کرد. او در سخنان خود بیان کرد: اعتماد مردم و بخش خصوصی رفته رفته […]

  آوای شمال/علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع مدیران کل و رؤسای ادارات کل استانی سازمان امور مالیاتی، با تأکید بر لزوم تمرکز بر اجرای کامل طرح جامع مالیاتی، نقشه راه این سازمان در سال پیشِ‌رو را برای آنها ترسیم کرد.

  او در سخنان خود بیان کرد: اعتماد مردم و بخش خصوصی رفته رفته به سازمان امور مالیاتی افزایش یافته است و این امر را بشخصه در جلسات مشترک با نمایندگان صنوف مختلف در جلسات «شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی» ملاحظه کرده‌ام. این یک سرمایه بسیار بزرگ در حال شکل‌گیری است و باید با تلاش و خدمت رسانی بیشتر، درصدد حفظ و تقویت آن برآییم.

  وزیر اقتصاد در ادامه با اشاره به حماسه پرشکوه انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری و رأی اعتماد مجدد مردم به دولت حاضر، تصریح کرد: باید حواسمان به این نکته جمع باشد که مردمی که به ما رأی داده‌اند، از وعده‌های پرآب‌وتاب اضافه کردن یارانه‌ها چشم‌پوشی کرده و اکنون از ما توقع دارند آینده بهتری برای آنها فراهم بیاوریم.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه تنها راه ایجاد اصلاحات ساختاری در اقتصاد و رهایی از اقتصاد نفتی، افزایش سهم تأمین منابع بودجه‌ای دولت از طریق ارتقای درآمدهای مالیاتی است، گفت: در این خصوص ما باید در دو جبهه تلاش کنیم که نخستین آن، کاستن از هزینه‌های غیرضروری دولت است و این کار از طریق کوچک‌سازی دولت و رهایی از تصدی‌گری‌های زاید و افزایش بهره‌وری امکان‌پذیر است.

  طیب‌نیا افزود: جبهه دوم، حرکت به‌سمت تأمین درآمدهای دولت از طریق درآمدهای مالیاتی به‌عنوان مهم‌ترین پروژه سیاستهای اقتصاد مقاومتی است و همه باید این را بدانیم که بدون اتخاذ چنین سیاستی و بدون افزایش سهم درآمدهای مالیاتی در تولید ناخالص داخلی، دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار، به هیچ وجه ممکن نیست.

  وزیر اقتصاد ادامه داد: البته باید اذعان داشت که سازمان امور مالیاتی با عملکرد مافوق تصور خود و تحقق بیش از ۹۷ درصد درآمدهای پیش‌بینی‌شده مالیاتی در سال ۱۳۹۵، مانع کسری بودجه احتمالی دولت در پایان سال شد و رییس محترم نیز موکداً از عملکرد مدیریت و مجموعه وزارت اقتصاد و کارکنان این سازمان تقدیر و تشکر کرده است.

  وزیر اقتصاد در ادامه تصریح کرد: پیاده‌سازی کامل طرح جامع مالیاتی، به‌عنوان مهم‌ترین پروژه اقتصادی کشور به‌نحوی که امکان بهره‌مندی از یک بانک جامع اطلاعات اقتصادی مؤدیان مالیاتی را فراهم بیاورد و به‌کمک آن بتوان اظهارنامه‌های مالیاتی را با سهولت و اطمینان بیشتری ارزیابی کرده و تمرکز اصلی را بر مؤدیان دارای ریسک بالا گذاشت، نقشه راه و برنامه کاری امسال این سازمان است.

  برچسب ها :

  نظرات