آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76834
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  بررسی آمار رسمی سازمان هواپیمایی کشوری حاکی از آن است که ایرلاین‌های اترک و ایرتور در فروردین امسال با ثبت ۷۰ درصد پروازهای تاخیردار رکورد تازه‌ای بر جای گذاشتند، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز ۶۳ درصد پروازها را با تاخیر انجام داده است.

  آمار تاخیر پروازها بالاخره افشا شد

  آوای شمال/پس از ۷ ماه محرمانه شدن آمار تاخیرات پروازی سرانجام سازمان هواپیمایی کشوری در اقدام قابل توجه آمار ماه‌‌های آذر، دی، بهمن و اسفند ۹۵ و فروردین ۹۶ را منتشر کرد. بر اساس این آمار هواپیمایی هواپیمایی ایرتور و اترک هر کدام با ۷۰ درصد صدرنشین لیست تاخیرات پروازی است. پس از این ایرلاین […]

  آوای شمال/پس از ۷ ماه محرمانه شدن آمار تاخیرات پروازی سرانجام سازمان هواپیمایی کشوری در اقدام قابل توجه آمار ماه‌‌های آذر، دی، بهمن و اسفند ۹۵ و فروردین ۹۶ را منتشر کرد.

  بر اساس این آمار هواپیمایی هواپیمایی ایرتور و اترک هر کدام با ۷۰ درصد صدرنشین لیست تاخیرات پروازی است. پس از این ایرلاین جمهوری اسلامی ایران با ۶۳ درصد در رده سوم قرار دارد.

  این شرکت در اولین ماه امسال ۶۰۸ پرواز انجام داد که در ۳۸۰ پرواز معادل ۶۳ درصد مسافران را با تاخیرهای بعضا ۱۰ ساعته به مقصد رسانده است. ایران‌ایر در اسفند ماه گذشته رکورد ۷۱ درصد  را برای تاخیرات پروازی ثبت کرده بود.

  هواپیمایی آسمان دیگر ایرلاین بزرگ کشور نیز با ۵۶ درصد پابه پای ایران ایر در رده‌های برتر تاخیرات پروازی قرار دارد. البته این ایرلاین بیشترین پرواز فروردین ماه را با ۹۵۴ پروازبه خود اختصاص داده است. از این تعداد ۵۳۱ پرواز با تاخیر انجام شده است.

  پس از آسمان آتا در رده چهارم  بیشترین تاخیرات پروازی قرار دارد. این شرکت در فروردین ماه ۶۱۶ پرواز را انجام داد که ۳۴۳ پرواز (۵۶ درصد) آن تاخیردار بوده است.

  هواپیمایی تابان و کاسپین نیز به ترتیب ۵۲ و ۵۰ درصد پروازهای خود را با تاخیر انجام دادند. هواپیمایی زاگرس ۴۷ درصد، نفت ۴۵ درصد و ماهان ۴۱ درصد پروازها را در فروردین امسال با تاخیر انجام دادند.

  برچسب ها :

  نظرات