آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76781
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از مهار آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی کبیرکوه در دره‌شهر و آبدانان خبر داد.

  مهار آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی کبیرکوه

  آوای شمال/رضا احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: امروز آتش سوزی در ارتفاعات کبیرکوه در شهرستان دره‌شهر رخ داد و حدود نیم هکتار از عرصه‌های جنگلی این منطقه طعمه حریق شد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: آتش سوزی مقارن با ساعت ۱۳ ظهر امروز در ارتفاعات روستای […]

  آوای شمال/رضا احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: امروز آتش سوزی در ارتفاعات کبیرکوه در شهرستان دره‌شهر رخ داد و حدود نیم هکتار از عرصه‌های جنگلی این منطقه طعمه حریق شد.

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: آتش سوزی مقارن با ساعت ۱۳ ظهر امروز در ارتفاعات روستای مرادآباد مهتابی شهرستان دره‌شهر از ارتفاعات کبیر کوه رخ داد که همکاران و مجموعه منابع طبیعی شهرستان دره‌شهر با حضور به موقع و همچنین روستائیان حاضر در آن منطقه با جلوگیری از توسعه حریق خوشبختانه آن را مهار کردند و اکنون کاملا آتش‌سوزی مهار است.

  وی ادامه داد: حدود ۵ هزار متر مربع و کمتر از حدود نیم هکتار جنگل یاد شده آسیب دیده است و اکنون با تلاش صورت گرفته این آتش‌سوزی کاملا مهار است.

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: روز گذشته نیز در ساعت ۱۴ آتش سوزی را در ارتفاعات کبیرکوه و مشرف شهرستان آبدانان داشتیم که آن هم با سطحی کمتر از ۲ هکتار مهار شد.

  وی ادامه داد: تا دیشب مجموعه همکاران در حین نگهبانی و پاسداشت از این منابع عظیم خدادادی بودند که کاملا حریق اطفاء شد.

  احمدی در پایان تصریح کرد: جنگل‌ها و مراتع استان ما که جزو موارد طبیعی و خدادادی هستند هیچ‌گونه عامل و مولفه‌ای به صورت طبیعی باعث شیوع یا برافروختن آتش در آنها نخواهد شد، بنابراین عامل انسانی مهمترین عامل است که بر اثر عمدتا بی‌توجهی و سهل انگاری ما بهره‌برداران و استفاده کنندگان از طبیعت اتفاق می‌افتد بنابراین لازم است که از برافروختن آتش در جنگل و مراتع خودداری کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات