آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76652
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزارت کشور رژیم آل‌خلیفه درباره برگزاری هرگونه تجمع و فراخوان برای تظاهرات به شهروندان بحرینی هشدار داد.

  با هرگونه تجمع به‌شدت برخورد خواهیم کرد/دستور اجرای حکم زندان شیخ عیسی قاسم صادر نشده است

  آوای شمال/طارق الحسن رئیس اداره امنیت عمومی رژیم آل خلیفه اعلام کرد که با هرگونه تجمع غیرقانونی و فراخوان‌های تحریک‌آمیز به‌شدت برخورد می‌کند. وی با این ادعا که محله الدراز به مخفیگاهی برای فراری‌ها و مخالفان تبدیل شده است، گفت که در صورت مشاهده هرگونه تخلف امنیتی در الدراز، نیروهای امنیتی بار دیگر دخالت خواهند کرد. […]

  آوای شمال/طارق الحسن رئیس اداره امنیت عمومی رژیم آل خلیفه اعلام کرد که با هرگونه تجمع غیرقانونی و فراخوان‌های تحریک‌آمیز به‌شدت برخورد می‌کند.

  وی با این ادعا که محله الدراز به مخفیگاهی برای فراری‌ها و مخالفان تبدیل شده است، گفت که در صورت مشاهده هرگونه تخلف امنیتی در الدراز، نیروهای امنیتی بار دیگر دخالت خواهند کرد.

  این مقام رژیم آل خلیفه مدعی شد که نیروهای امنیتی پیش از این با اقدامات صلح‌آمیز به تحصن‌ها در محله الدراز پایان داده‌اند و حمله به تجمع الدراز بارها به تعویق افتاده است.

  وی در ادامه ادعاهای خود افزود که هیچ‌گونه دستوری برای اقامت اجباری شیخ عیسی قاسم یا اجرای حکم زندان صادر نشده است.

  طارق الحسن در ادامه ادعاهای خود گفت که نیروهای امنیتی برای دستگیری عناصر تحت پیگرد و بازکردن راه‌ها وارد منطقه الدراز شده‌اند و به شخص شیخ عیسی قاسم تعرضی نکرده‌اند.

  رئیس امنیت عمومی بحرین در ادامه مدعی شد که عناصر تروریست در منزل شیخ عیسی قاسم پناه گرفته بودند.

  این ادعاها در حالی مطرح شده است که ساعاتی پیش، علمای بحرین در بیانیه‌ای  اعلام کردند که بعد از حمله نیروهای آل خلیفه به منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم و قطع تمام ارتباطات با منزل وی، هیچ خبری از وضعیت ایشان در دست نیست.

  همچنین شیخ عبدالله الدقاق، نماینده آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در ایران در گفتگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: اخبار موجود درباره وضعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم  به‌شدت ضد و نقیض است و نمی‌توان به آن اعتماد کرد، زیرا وضعیت ایشان همچنان نامعلوم است و ما پادشاه را مسئول حفظ جان ایشان می‌دانیم.

  وی تأکید کرد که همه ارتباطات با منزل شیخ عیسی قاسم قطع شده و هیچ خبری از منزل و خانواده ایشان در دست نیست.

  نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه روز سه‌شنبه به منطقه الدراز و منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر معنوی انقلاب بحرین یورش برده ضمن به شهادت رساندن ۵ تن، ده‌ها نفر را دستگیر کردند.

  بعد از این حمله وزارت کشور رژیم آل خلیفه از آغاز اقامت اجباری شیخ عیسی قاسم خبر داد.

  دادگاه بحرین صبح یکشنبه شیخ عیسی قاسم را به‌دلیل آنچه «پول‌شویی و مشارکت در تروریسم» خوانده به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت ۱۰۰ هزار دینار بحرین (۲۶۵ هزار دلار آمریکا) جریمه محکوم کرد.

  برخی تحلیلگران با اشاره به حضور نظامی عربستان در بحرین، سرکوب شدید شیعیان این کشور را با سفر اخیر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به ریاض مرتبط دانسته و حتی گفته‌اند که ترامپ دستور این سرکوب را صادر کرده است.

  برچسب ها :

  نظرات