آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76574
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با میزان:

  ۴ گروه تروریستی که قرار بود در روز انتخابات اقداماتی را انجام دهند دستگیر شدند/ عراق، پاکستان و افغانستان مبدا تروریست‌ها

  حسن بیکی گفت: قرار بوده در روز انتخابات گروهی از کردستان عراق، گروهی هم از افغانستان و پاکستان برنامه ریزی داشته اند به خاک ایران بیایند، اما مرز‌ها بسته است و آن‌ها موفق به اقدام نشده اند.

  نیروهای گمنام امام زمانبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، “قرار بود در روز انتخابات گروهی از کردستان عراق، گروهی هم از افغانستان و پاکستان برنامه ریزی داشته اند به خاک ایران بیایند، اما با توجه به بسته بودن مرز‌ها، موفق به این اقدام نشدند.” ابولفضل حسن بیکی، نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر به خبرنگار میزان، گفت: همواره نیروهای ضد انقلاب و تروریست‌ها در غرب و شرق کشور و اخیرا در مرزهای جنوبی سعی دارند به کشور وارد شده و مشکلاتی را ایجاد کنند.
  وی ادامه داد: نیروهای امنیتی، اطلاعاتی، حفاظت اطلاعات سپاه، ارتش، نیروهای انتظامی و امنیتی همواره چتر امنیتی قابل توجهی را بر کشور گسترده اند و تعامل بالایی با هم دارند که الحمدالله تا این ساعت هیچ تروریستی نتوانسته وارد کشور شود.
  نماینده دامغان عنوان کرد: براساس اعلامی که جمهوری اسلامی کرده ما مجاز هستیم تا عمق ۴۰ کیلومتری خاک عراق برویم و به کمک نیروهای امنیتی و نظامی عراق نیروهای تروریستی را منهدم کنیم و نکته دیگری که حائزاهمیت است اینکه برخی نیروهایی که وارد کشور می‌شوند، شناسایی، بررسی و زیر چتر امنیتی ما هستند و در هر مقطعی که بخواهند اقدامی را انجام دهند، دستگیر می‌شوند.
  حسن بیکی ادامه داد: معمولا تلاش ما این است که این‌ها آزاد باشند تا بتوانیم عقبه‌ها و آنتن‌های شان را خوب شناسایی کنیم و مطلع شویم روابطشان در پهنه جمهوری اسلامی در کدام مناطق بیشتراست تا فعالیت هایشان تحت کنترل قرار گیرد.
  وی تاکید کرد: ۴ گروه در همین چند وقته به دلیل اینکه تلاش می‌کردند در روز انتخابات اقداماتی را انجام دهند دستگیر شدند. از منظر امنیتی اسامی و گروه هایشان نباید پخش شود بدلیل اینکه ما باید عقبه هایشان را شناسایی کنیم.
  نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: جایگاه این تروریست‌ها گاهی در خاک سوریه و لازقیه و یا در غرب موصل است البته در بخشی از مناطق پاکستان که نیروهای امنیتی این کشور نظارت ندارند نیز حضور دارند.
  وی تصریح کرد: ما شاهدیم که با کمک امریکایی‌ها طالبان در خاک عراق حضور دارند و آمریکایی‌ها دروغ می‌گویند که با این نیرو‌ها میجنگند بلکه آمریکایی‌ها تروریست خوب و تروریست بد دارند.
  حسن بیکی یادآور شد: تروریست هایی که در اختیار آن‌ها هستند، خوبند و آمریکایی‌ها نیز به آن‌ها کمک کرده و سلاح هایی را به آن‌ها می‌دهند و برخی اوقات ما مشاهده می‌کنیم در خاک عراق و سوریه از طریق آسمان به این‌ها سلاح می‌رسانند، اما تروریست بد آنهایی هستند که با آمریکا رابطه ندارند و این‌ها همان هایی هستند که قبلا با آمریکایی‌ها بوده اند و پولشان را از عربستان سعودی گرفته اند.

  برچسب ها :

  نظرات