آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76566
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به آغاز امتحانات نهایی دانش‌آموزان از امروز گفت: سوالات صرفاً از کتاب‌های درسی طراحی می‌شود.

  آغاز امتحانات نهایی دانش‌آموزان/ سوالات آسان نیست؛ کتاب درسی را بخوانید

  آوای شمال، عبدالرسول عمادی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آغاز امتحانات نهایی دانش‌آموزان از امروز تا ۲۵ خرداد اظهار کرد: سوالات امتحانی صرفاً از کتاب درسی طراحی می‌شود و متناسب با میانگین سطح تحصیلی دانش‌آموزان در کل کشور است. وی افزود: سوالات امتحانات نهایی استاندارد بوده و آسان هم نیست […]

  آوای شمال،

  عبدالرسول عمادی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آغاز امتحانات نهایی دانش‌آموزان از امروز تا ۲۵ خرداد اظهار کرد: سوالات امتحانی صرفاً از کتاب درسی طراحی می‌شود و متناسب با میانگین سطح تحصیلی دانش‌آموزان در کل کشور است.

  وی افزود: سوالات امتحانات نهایی استاندارد بوده و آسان هم نیست بنابراین دانش‌آموزان باید محتوای کتاب‌های درسی را به خوبی مطالعه کرده و درک کنند.

  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش گفت: هر سال استان‌های مختلف دو نفر از مجرب‌ترین دبیران را برای طراحی سوالات به ما معرفی می‌کنند  که از بین آنها طراحان سوالات امتحانی را انتخاب می‌کنیم؛ همچنین به دلیل تقارن ایام امتحانات دانش‌آموزان با ماه رمضان، ساعت امتحان را در اوایل روز یعنی ۸ صبح قرار داده‌ایم.

  عمادی بیان کرد: تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی به صورت پایلوت برای امتحانات شهریور ماه انجام می‌شود و پس از آن در امتحانات نهایی خرداد ماه سال آینده اعمال می‌شود؛ تصحیح الکترونیکی احتمال خطا را کاهش داده و سرعت را نیز افزایش می‌دهد.

  وی درخصوص پرداخت حق‌الزحمه عوامل برگزاری امتحانات نهایی گفت: مطالبات امتحانات نهایی خرداد سال ۹۵ هنوز پرداخت نشده است و امیدواریم به زودی با تامین اعتبار پرداخت شود.

  برچسب ها :

  نظرات