آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76542
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ خرداد, ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۸
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  وزیر نفت و گاز هند روز گذشته با حضور در وین اتریش اعلام کرد: توافق اوپک به افزایش قیمت نفت منجر شده و دولت هند به دنبال فروشندگان جدید نفت نظیر آمریکا و کانادا می‌گردد.

  هند در صورت توافق اوپک خرید نفت از خاورمیانه را قطع می‌کند

  آوای شمال، دهارمنرا پرادهان وزیر نفت و گاز هند با حضور در وین اتریش پیش از برگزاری اجلاس اوپک اعلام کرد: کاهش تولید اوپک و افزایش قیمت نفت باعث شده است که هند به دنبال فروشندگان جدید نفت برود. وی تأکید کرد: کاهش عرضه نفت اوپک به افزایش قیمت نفت منجر شده و این امر دولت […]

  آوای شمال، دهارمنرا پرادهان وزیر نفت و گاز هند با حضور در وین اتریش پیش از برگزاری اجلاس اوپک اعلام کرد: کاهش تولید اوپک و افزایش قیمت نفت باعث شده است که هند به دنبال فروشندگان جدید نفت برود.

  وی تأکید کرد: کاهش عرضه نفت اوپک به افزایش قیمت نفت منجر شده و این امر دولت هند را بر آن داشته است تا نه تنها به دنبال فروشندگان جدید نفت نظیر آمریکا و کانادا برود بلکه سهم انرژی‌های تجدیدپذیر در بازار انرژی این کشور افزایش دهد.

  روز پنج‌شنبه هفته جاری قرار است اعضای اوپک در وین اتریش تشکیل جلسه بدهند و نسبت به تمدید توافق کاهش عرضه نفت به بازار جهانی که روز ۳۰ نوامبر سال گذشته شکل گرفت تصمیم‌گیری خواهند کرد.

  پرادهان تأکید کرد:دولت هند به عنوان سومین مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان براساس منافع ملی این کشور عمل کرده است و به دنبال تأمین نفت ارزان‌قیمت خواهد رفت و در کنار آن به دنبال توسعه استفاده از گاز طبیعی و همچنین سوخت‌های زیستی و دیگر سوخت‌های تجدیدپذیر خواهد رفت.

  وی گفت: من می‌خواهم منافع مصرف‌کنندگان هندی را تأمین کنم و رهبر هند به شدت بر موضوع تأمین انرژی شهروندان هندی متمرکز است.

  وزیر نفت و گاز هند نسبت به تأثیر پایین بودن قیمت نفت و در نتیجه کاهش سرمایه‌گذاری‌های نفتی و احتمال بروز کمبود در سرمایه‌گذاری‌های نفتی ابراز نگرانی کردو گفت:‌ این مسئله می‌تواند به افزایش شدید قیمت نفت در بازار منجر شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات