آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ , Tuesday 22 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76459
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دادستانی تهران به حکم پرونده ورمی کمپوست که متهمانش به حبس و رد مال محکوم شده بودند، اعتراض کرد.

  اعتراض دادستانی به حکم پرونده کلاهبرداری ورمی کمپوست

  آوای شمال/در پاسخ به این سئوال که آیا به حکم پرونده ورمی کمپوست اعتراض شده است یا خیر اظهار کرد: حکم این پرونده صادر شده و اگر اعتراض شود، برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر خواهی به دیوان عالی کشور ارسال می‌شود. به گفته این مقام مسئول قضایی، فعلاً دادستانی به حکم صادره اعتراض کرده است. […]

  آوای شمال/در پاسخ به این سئوال که آیا به حکم پرونده ورمی کمپوست اعتراض شده است یا خیر اظهار کرد: حکم این پرونده صادر شده و اگر اعتراض شود، برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر خواهی به دیوان عالی کشور ارسال می‌شود.

  به گفته این مقام مسئول قضایی، فعلاً دادستانی به حکم صادره اعتراض کرده است.

  افتخاری ۲۰ فروردین امسال از صدور حکم پرونده ورمی کمپوست که ۱۰ تا ۱۵ هزار شاکی دارد خبر داده و گفته بود: بر اساس حکم شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان، متهمان به حبس و رد مال محکوم شدند.

  به گزارش تسنیم، پرونده کلاهبرداری ورمی کمپوست، هشت متهم دارد که متهم ردیف اول آن مدیرعامل شرکت است. او که سه سال پیش به‌عنوان کارآفرین نمونه مورد تجلیل وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته بود، با همدستی دو نفر از بستگان خود و پنج نفر دیگر در پوشش فروش کودهای ورمی کمپوست و پرورش کرم خاکی، شهروندان استان‌های مختلف کشور را (حدود ۲۰ استان) به سرمایه‌گذاری در شرکت خود ترغیب کرد اما پس از مدتی دست به کلاهبرداری نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومانی زد.

  مدیرعامل این شرکت و همدستانش که ۲۲ اسفند ۹۵ در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک محاکمه شدند، با استفاده از پول‌های به دست آمده، چند باب دفتر،‌ چند دستگاه خودروی خارجی گران‌قیمت و چند دستگاه خودروی برف‌بازی خریده بود.

  در این پرونده هزاران مالباخته از یک‌میلیون تا یک‌میلیارد تومان خسارت دیده‌اند اما بیشتر آنها مبالغی بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان از دست داده‌اند.

  برچسب ها :

  نظرات