آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76440
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  کره شمالی از موفقیت آمیز بودن آزمایش موشک بالستیک میان برد خود خبر داده است.

  کره شمالی: آزمایش موشک بالستیک میان برد موفقیت آمیز بود

  آوای شمال/خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز دوشنبه اعلام کرد: آزمایش موشک بالستیک میان برد موفقیت آمیز بوده است و این کشور در مراحل نهایی نصب کلاهک اتمی بر روی موشک های بالستیک قرار دارد. ارتش کره جنوبی اعلام کرد کره شمالی روز یکشنبه اقدام به شلیک یک موشک بالستیک از منطقه‌ای در نزدیکی پایتختش کرده […]

  آوای شمال/خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز دوشنبه اعلام کرد: آزمایش موشک بالستیک میان برد موفقیت آمیز بوده است و این کشور در مراحل نهایی نصب کلاهک اتمی بر روی موشک های بالستیک قرار دارد.

  ارتش کره جنوبی اعلام کرد کره شمالی روز یکشنبه اقدام به شلیک یک موشک بالستیک از منطقه‌ای در نزدیکی پایتختش کرده است.

  این موشک پس از طی مسافت ۵۰۰ کیلومتر فرود آمده است. ارتش کره جنوبی، جزئیات بیشتری درباره شلیک این موشک ارائه نکرده است.

  این شلیک در حالی انجام شده که شورای امنیت سازمان روز دوشنبه گذشتهآخرین آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم و تصریح کرد این کشور باید با اتخاذ اقدامی شفاف تعهدات صادقانه خود را در قبال شبه‌جزیره کره‌ای عاری از هرگونه تسلیحات هسته‌ای نشان دهد و در جهت کاهش تنش‌ها گام بردارد.

  خبرگزاری رسمی کره شمالی افزود: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی شخصا بر آزمایش موشک بالستیک میان برد نظارت کرده است.

  کره شمالی که در حال حاضر به دلیل برنامه‌های هسته‌ای و موشکی‌اش تحت تحریم‌های متعددی قرار دارد، می‌گوید سرگرم توسعه تسلیحاتی خود به‌عنوان عاملی بازدارنده در مقابل تهدید آمریکاست.

  رهبر کره شمالی در سخنانی گفت: با افتخار اعلام می کنم که عملکرد این موشک برای هدف قراردادن، بسیار دقیق بوده و این یک سلاح راهبردی موفقیت آمیز خواهد بود.

  این آزمایش موشکی به نوعی ارزیابی عملکرد موتور سوخت جامد جدید طراحی شده توسط کره شمالی نیز بوده است.

  رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در سخنانی تأکید کرد: ما در مرحله آغازین اعمال فشار اقتصادی و سیاسی بر کره‌شمالی قرار داریم.

  وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد که مقام‌های کره‌شمالی این پیام را درک کنند و متوجه شوند راهی که در پیش گرفته‌اند به سوی امنیت و آسایش نیست.

  این در شرایطی است که شورای امنیت سازمان ملل قرار است فردا سه شنبه برای بحث و تبادل نظر درباره آزمایش موشکی کره شمالی، تشکیل حلسه دهد.

  شورای امنیت برای نخستین بار در سال ۲۰۰۶ میلادی تحریم هایی را علیه کره شمالی اعمال کرده ولی پیونگ یانگ حاضر به قبول قطعنامه های شورای امنیت برای پایان دادن به برنامه‌های موشکی و اتمی نشده است.

  برچسب ها :

  نظرات