آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76415
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  مدیر موزه رهگشا با اشاره به اینکه کودکان آموزش دیده ایرانی در کشورهای چون همچون میدان فردوسی شهر رم ایتالیا به اجرای شاهنامه خوانی می‌پردازند، گفت: عروسک‌های بومی داریم که ۱۰۶ سال قدمت دارند و در سال ۹۵ وارد ۲۶ کشور شده و به نمایش گذاشته شدند.

  عروسک‌هایی که بیشتر از آدم‌ها عمر می‌کنند

  آوای شمال/رهگشا – مدیر موزه دکتر رهگشا اظهار داشت: بزرگترین افتخار موزه رهگشا کارآفرینی در شهر بادرود با اشتغال تعدادی از زنان بی سرپرست و بدسرپرست این شهر است که در کارگاه تولیدی عروسک‌های بومی و آیینی مشغول به کار هستند. وی ادامه داد: عروسک‌های بومی شهر بادرود ۱۰۶ سال قدمت دارند و در سال […]

  آوای شمال/رهگشا – مدیر موزه دکتر رهگشا اظهار داشت: بزرگترین افتخار موزه رهگشا کارآفرینی در شهر بادرود با اشتغال تعدادی از زنان بی سرپرست و بدسرپرست این شهر است که در کارگاه تولیدی عروسک‌های بومی و آیینی مشغول به کار هستند.

  وی ادامه داد: عروسک‌های بومی شهر بادرود ۱۰۶ سال قدمت دارند و در سال ۹۵ وارد ۲۶ کشور شده و به نمایش گذاشته شدند.

  رهگشا افزود: همچنین قرار است با همکاری یونسکو این عروسک‌ها با عنوان سفیران صلح و دوستی ثبت شوند. به علاوه کلاس‌های شاهنامه خوانی تحت نظر یونسکو برگزار خواهد شد و کودکان آموزش دیده در این کلاس‌ها در کشورهای دیگر همچون میدان فردوسی شهر رم ایتالیا به اجرای شاهنامه خوانی می‌پردازند.

  وی تصریح کرد: خریداری انواع ساز ایرانی و معرفی آن به کودکان، احیای مراسم‌های فرهنگی و آیینی در محیط موزه، تقویت حس هویت ایرانی با برگزاری نشست با پدربزرگ‌ها و مادر‌بزرگ‌ها در منزل به همراه اجرای موسیقی زنده و بیان تاریخ بادرود به روایت عروسک‌ها از طریق ساخت عروسک‌های بومی پارچه ای با ابزار و وسایل بومی منطقه همچون کرک قالی، تکه های پارچه، ملحفه، چوب و لباس بومی منطقه از جمله فعالیت‌ها و تجربیات موزه دکتر رهگشا است.

  برچسب ها :

  نظرات