آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76385
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
 • شما اینجا هستید :ورزشی
 •   

  تیم ملی والیبال ایران با پیروزی برابر استرالیا به اردوی برون مرزی خود پیش از لیگ جهانی پایان داد.

  پیروزی مردان والیبال ایران مقابل استرالیا پیش از آغاز لیگ جهانی

  آوای شمال/تیم ملی والیبال ایران که خود را برای حضور شایسته در لیگ جهانی ۲۰۱۷ والیبال آماده می کند و هم اکنون در اردوی برون مرزی لهستان به سر می برد، امروز (یکشنبه) در آخرین دیدار دوستانه و تدارکاتی خود به مصاف تیم ملی استرالیا رفت و سه بر یک به پیروزی رسید. این مسابقه […]

  آوای شمال/تیم ملی والیبال ایران که خود را برای حضور شایسته در لیگ جهانی ۲۰۱۷ والیبال آماده می کند و هم اکنون در اردوی برون مرزی لهستان به سر می برد، امروز (یکشنبه) در آخرین دیدار دوستانه و تدارکاتی خود به مصاف تیم ملی استرالیا رفت و سه بر یک به پیروزی رسید.
  این مسابقه در سالن سه هزار نفری ویدوویسکوو در شهر میستو و در مقابل حدود ۱۵۰۰ تماشاگر طرفدار استرالیا برگزار شد. لهستانی ها برای تماشای این مسابقه بلیت فروشی هم کرده بودند و این دیدار به صورت کاملا رسمی با پروتکل بین الملی و نواختن سرود ملی دو کشور آغاز شد.
  ایگور کولاکوویج در این مسابقه از سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی به عنوان شش نفر اصلی و آغاز کننده مسابقه استفاده کرد و مهدی مرندی برای دریافت و مصطفی حیدری توپ گیری به زمین رفتند.
  مارک لبی دیو سرمربی استرالیایی ها نیز روبرتز، پسیر، پیکوک، اودیا، ریچاردز، پری و کارول را به عنوان ترکیب اصلی خود به میدان مسابقه فرستاد.
  استرالیایی ها که از حدود سه هفته پیش در این شهر اردو زده اند، ست نخست را توفانی آغاز کردند و با زدن سرویس های با ریسک بالا دریافت تیم ایران را دچار مشکل کردند و موفق شدند از ابتدا چند امتیازی از ایران پیشی بگیرند و به تدریج هر چه مسابقه به پایان ست نزدیک تر شد، اختلاف امتیازات افزایش پیدا می کرد. تعویض نظری افشار به جای عبادی پور هم نتوانست مقابل سرویس های قدرتمند استرالیایی ها کاری از پیش برد و این ست ۲۵ بر ۱۱ به سود سبز پوشان استرالیا به پایان رسید.
  در ست دوم هر دو تیم بازی را با ترکیب ست اول آغاز کردند و ملی پوشان کشورمان با تمرکز بر روی دریافت بهتر و عملکرد خوب در دفاع و حمله موفق شدند چند امتیازی از حریف خود پیش بیافتند. و چند دفاع و سرویس خوب از محمد موسوی این اختلاف را بیشتر کرد. عملکرد سفید پوشان ایران در تمامی فاکتور های دریافت، حمله و دفاع این ست را ۲۵ بر ۲۱ به سود آنها به اتمام رساند. آمادگی و عملکرد امیر غفور و سید محمد موسوی از نکات قابل توجه این ست  برای تیم ایران بود.
  در ست سوم ایگور که این مسابقه دوستانه را تنها فرصت محک جدی شاگردانش می دانست، مسعود غلامی و سامان فائزی را جایگزین عادل غلامی و سید محمد موسوی کرد و همانند ست اول از عبادی پور و قائمی در پست دریافت کننده و از معروف و غفور به عنوان پاسور و پشت خط زن استفاده کرد. در این دیدار که رقابت نزدیک دو تیم رالی های طولانی و توپ گیری ها خوبی را به نمایش می گذاشت، شاگردان ایگور با عملکرد بهتر نسبت به حریف خود موفق شدند این ست را نیز ۲۵ بر ۱۷ به سود خود به پایان رسانند. در اواخر این ست از امتیاز ۲۱ فرهاد قائمی هم جای خود را به محمدجواد معنوی نژاد داد.
  ایران ست چهارم را نیز با ترکیب ست سوم آغاز کرد و با ارائه یک بازی منسجم و عملکرد خوب در دفاع و دریافت و طراحی حملات متنوع دفاع و دریافت استرالیا را تحت تاثیر خود قرار داد و موفق شد این ست را نیز ۲۵ بر ۲۰ از ان خود کند و در مجموع سه بر یک پیروز این مسابقه شناخته شود. لازم به ذکر است رضا قرا و فرهاد سال افزون هم در این ست به میدان مسابقه رفتند.
  همچنین با توافق سرمربیان، دو تیم ایران و استرالیا یک ست دیگر با هم بازی کردند که تیم ملی کشورمان با ترکیب وادی، نظری افشار، قرا، مسعود غلامی، سامان فائزی و معنوی نژاد در این ست در زمین حاضر شد که در پایان این ست استرالیا ۱۵ بر ۱۱ پیروز شد.
  ملی پوشان کشورمان پس از این دیدار بلافاصله برای صرف شام و استراحت به هتل محل اقامت خود در شهر کاتوویتسه باز گشتند تا صبح فردا عازم تهران شوند.

  برچسب ها :

  نظرات